xcounter
#

Армія РФ зараз має 4 млн артилерійських боєприпасів, але які можуть бути темпи виробництва

10132
Армія РФ зараз має 4 млн артилерійських боєприпасів, але які можуть бути темпи виробництва

Залежно від темпів стрільби, 4 млн боєприпасів може вистачити окупантам на рік-півтора, але противник працює над поповненням своїх запасів — як і поставками від союзників, так і завдяки власним виробничим потужностям

Росія отримала велику партію артилерійських боєприпасів з Північної Кореї (КНДР) — у мережі з’явилися фото 122-мм та 152-мм снарядів, кадри з цими боєприпасами були опубліковані акаунтом Ukraine Weapons Tracker у соцмережі Х (раніше Twitter).

Читайте також: Відповідь на питання, що роблять касетні боєприпаси ATACMS з російськими вертольотами (фото)

За даними очільника розвідцентру Сил оборони Естонії Антс Ківісельг, всього РФ отримала від КНДР партію у 350 тисяч боєприпасів, таку інформацію повідомляє видання ERR.ee.

З одного боку, тут можна сказати, що з темпом стрільби у 10 тисяч на день цієї партії вистачить трохи більше як на місяць, але водночас передусім тут варто зафіксувати загрозливу тенденцію — що РФ має додаткове джерело артилерійських боєприпасів для свого війська і поки невідомо, які наразі є домовленості між Москвою та Пхеньяном у цьому напрямку і які обсяги будуть передані у подальших партіях, якщо це довготривала співпраця.

152-мм САУ
152-мм САУ "Мста-С", фото ілюстративне

Водночас у естонській розвідці також називають й іншу цікаву цифру — що сьогодні РФ має у своєму активі 4 млн артилерійських боєприпасів, "яких вистачить на рік війни малої інтенсивності".

У цьому контексті доречно буде згадати нещодавні дані, оприлюднені OSINT-аналітиком @HerrDr8, який стверджує, що зараз РФ зі своїх артилерійських систем випускає по 7 тисяч боєприпасів в день, і це найнижчий показник з лютого 2022 року (тут важливо уточнити, що РФ ймовірно "притримала" боєприпаси для свого наступу). Це орієнтовно 210 тисяч боєприпасів на місяць або ж понад 2 млн 500 тисяч боєприпасів на рік.

Тобто при такому темпі стрільби РФ вистачить 4 млн боєприпасів на близько 19 місяців, тобто трохи більш як півтора року. З темпом стрільби у 10 тисяч боєприпасів на день — до 13 місяців і так далі.

Водночас очевидно тут буде небезпечним зробити висновок, що "у РФ через рік закінчаться боєприпаси" — крім поставок від союзників, цікавим є питання і щодо того, а як багато боєприпасів в місяць сьогодні виготовляє безпосередньо російський оборонно-промисловий комплекс.

Наприклад, у вересні цього року західні ЗМІ повідомляли, що РФ планує збільшити виробництво артилерійських боєприпасів до 2 млн на рік і що такого показника російська оборонка планує досягти "протягом декількох років". Водночас у відкритих джерелах також є дані про те, що сьогодні РФ може виготовляти 1-1,5 млн артилерійських боєприпасів на рік — це орієнтовно 83-125 тисяч боєприпасів на місяць.

Для прикладу, США, які сьогодні є основним постачальником артилерійських боєприпасів Україні, зараз виробляють 28 тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів на місяць, а на показник у 100 тисяч (1,2 млн на рік) планують вийти у 2026 році. Також можна згадати, що нещодавно про плани нарощення виробництва боєприпасів оголосили і французи, які планують збільшити постачання снарядів Україні втричі — з 1000 у січні 2023 року до 3000 у січні 2024 року.

Загалом ситуація з боєприпасами сьогодні чудово описує ситуацію, про яку раніше відзначав очільник ГУР МОУ Буданов, що сьогодні озброєння та боєприпасів витрачається більше, ніж можна виготовити.

Читайте також: Битва за 155-мм снаряди між Ізраїлем та Україною: чи дійсно є проблема