Рівень втрат ЗС РФ під час повномасштабного вторгнення в Україну суттєво підірвав можливості Кремля вести повномасштабні бойові дії в інших регіонах світу, та суттєво понизив здатність Москви до проведення нових повномасштабних операцій.
Але якщо оцінювати військовий потенціал РФ станом на зараз, і співставляти можливий масштаб конфліктів, учасником яких захоче стати Кремль, то цілком може виявитись, що російська армія і зараз цілком здатна на операцію обмеженого масштабу, як інтервенція "сил ОДКБ" в Казахстан у січні 2022 року. Про це йдеться в дослідженні аналітичного центру CSIS, присвяченому здатності РФ вести бойові дії на тлі втрат в Україні.
Читайте також: ЗСУ успішно порушили логістику армії РФ на півдні: склади знищено, шляхи подвозу обмежені

Свою думку експерти цієї організації аргументують так. За їх підрахунками, у січні 2022 року армія РФ перекинула в Казахстан насправді лише до 3 тисяч військовослужбовців та відносно невелику кількість бронетехніки.
Цей контингент мав доволі обмежену задачу – взяти під охорону важливі установи та критичну інфраструктуру Казахстану, щоб "вивільнити " силові структури для придушення масових заворушень в країні. Російський контингент в Казахстані тоді перебував лише 1 тиждень, а потім був згорнутий і перекинутий назад на територію РФ.
І якщо оперувати саме такими обмеженими показниками, то й станом на зараз РФ цілком здатна на проведення обмеженої операції в Центральній Азії, під лозунгом "захисту союзників по ОДКБ". Звісно, якщо мова буде про залучення наряду сил лише в кілька тисяч військовослужбовців, а сама операція буде обмеженою в часі.

Водночас, якби Кремль захотів зараз провести нову війну на Кавказі, за масштабами як війна проти Грузії в 2008 році, то тут росіянам спочатку знадобилось би від 1 до 5 років бодай на часткове відновлення свого потенціалу на тлі втрат, отриманих в боях проти ЗСУ. Оскільки для війни такого масштабу в 2008 році Росія залучила як мінімум 25 тисяч військовослужбовців, та загалом 1000 одиниць різної техніки та озброєння, зокрема танки і ББМ, артилерія та реактивні системи тощо.
Щоб показати, наскільки нелінійними темпами РФ відновлювати чи нарощувати свій військовий потенціал, експерти CSIS використали такий приклад – з 2011 по 2018 роки російський ВПК виготовляв нових та модернізованих максимум 185 танків за рік, водночас після 2018 року цей показник виріс до 250 танків на рік.

Читайте також: Черга на F-35 формується вже на 8 років вперед - ілюстративний приклад Румунії для України