Мілітаризація інформаційного простору від Російської Федерації, зокрема публікація відео про перекидання ешелонів до кордонів України та заяви про відновлення бойових дій, має на меті посіяти паніку серед населення України та залякати світову спільноту.
Таку заяву зробив міністр оборони України Андрій Таран.
Читайте також: Українські гелікоптери Мі-8 отримають нові системи Elbit Systems для захисту від ворожих ПЗРК
За його словами, справжні цілі, які переслідує РФ нарощенням військової присутності поблизу кордону України та на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, може бути посилення тиску на Україну з метою примушення до поступок у переговорному процесі.
Також – демонстрація у тому числі й провідним державам Заходу готовності до застосування збройної сили щодо України.
Приводом для поновлення активної збройної агресії РФ проти України, наголошує Міністр оборони України, може стати як спровоковане загострення обстановки в районі конфлікту, так і звинувачення України у порушенні прав російськомовних чи фейкових громадян РФ, що отримали паспорти на окупованому Донбасі.
Водночас, активізація збройної агресії РФ проти України є можливою виключно за умов прийняття відповідного політичного рішення на найвищому рівні у Кремлі.
Відповідно, щоб стримати можливу агресію Кремля, Україні слід наполягати на посиленні санкційного режиму проти РФ, і також – посилення співпраці із країнами-партнерами в питаннях оперативного обміну розвідувальними даними, зокрема в районі Чорного моря.
І найголовніший елемент - Україна має наполягати на прискоренні виконання рішення Бухарестського саміту НАТО, прийнятого ще в 2008 році, щодо нашого членства в Альянсі, вважає очільник оборонного відомства України.
На його думку, отриманий минулого літа Україною статус Партнера НАТО із розширеними можливостями є свідченням прогресу, який за 7 років пройшла України на шляху до євроатлантичної інтеграції. Отримання Плану дій щодо членства (ПДЧ) в Альянсі в цьому році може стати головним елементом продовження цього процесу. І саме це має бути першочерговим пріоритетом політичного керівництва нашої держави для зміцнення обороноздатності України.
"Євроатлантична інтеграція є запорукою суверенітету і територіальної цілісності України. Від такого рішення виграють як Україна, так і НАТО", - наголосив Андрій Таран.
Читайте також: Захід та США мають збити мілітарний угар Кремля: рекомендації з Америки для захисту України