Портал The Drive пише: цієї ночі ресурси MarineTraffic та VesselFinder показали, що начебто до Керченської протоки рухається тактична група в складі американського есмінця USS Ross та українського патрульного катера "Прилуки".
Схоже, ми тут знову маємо епізод так званого GPS-спуфінгу. Бо в реальності, як відзначає портал, корабель USS Ross фізично не покидав межі акваторії порту "Одеса", де цей корабель стоїть зараз для підтримки навчань Sea Breeze-2021.
Читайте також: F-35B із британського авіаносця відпрацювали "умовне знищення" кораблів РФ
А від Defense Express варто додати, що патрульний катер "Прилуки" зараз в принципі не може виконати перехід ні в яку точку наших територіальних вод, бо цей корабель зараз проходить доковий ремонт на Миколаївському суднобудівному заводі.
Наголосимо, що це – аж ніяк не перший випадок GPS-спуфінгу, котрий відображає фейкові "проходи" кораблів НАТО водами Криму до Керченської протоки.
Як раніше розповідав Defense Express, за даними ресурсу Marinetraffic виходило, що 18 червня цього року британський есмінець HMS Defender та голандський фрегат HNLMS Evertsen начебто виконали прохід із Одеси до окупованого Севастополя і назад, хоча ці кораблі увесь цей час стояли біля причалів порту Одеса.
І за тим же Marinetraffic виходило, що американський есмінець USS Laboon того ж 18 червня взагалі пройшов Керченську протоку, хоча цього корабля у цьому районі взагалі не було.
За принципом "кому вигідно" цілком можемо допустити, що за цими епізодами GPS-спуфінгу стоїть РФ.
Мета дій Кремля – заздалегідь дискредитувати як для "своєї", так і "зовнішньої" аудиторії (зокрема в Україні) будь-які реальні спроби демонстративного проходу кораблів НАТО та ВМС України водами біля берегів Криму.
Тим більш, як показує, в інформаційному протиборстві зараз виграє той, хто заявив про епізод першим, і рівень значущості заяви аж ніяк не залежить від рівня інтенсивності реального епізоду.
Як приклад – учора із повідомлення Міноборони Нідерландів стало відомо, що 24 червня цього року окупаційні сили РФ в Криму провели провокації проти голландського фрегату HNLMS Evertsen, котрий начебто був помічений біля Керчі.
На цей раз росіяни діяли злагодженіше, аніж 23 червня в епізоді з британським есмінцем.
Наприклад, на малій висоті над HNLMS Evertsen пролітали Су-30СМ із підвішеними ракетами класу "повітря-поверхня", протикорабельні ракети Х-31 та/або протирадіолокаційні ракети Х-58.
При цьому голландський фрегат знаходився також під пресингом російського ракетного корвета "Ингушетия" з тактичним номером 630, до набору озброєння котрого входить вісім ракет "Калибр".
Але цей епізод набув значно меншого резонансу, аніж епізод із невдалими провокаціями РФ проти британського есмінця HMS Defender: минуло все-таки п'ять днів, вийшов завеликий часовий лаг.
Читайте також: РФ виведе з окупованого Криму найстарішу субмарину Чорноморського флоту