Російський Балтфлот зараз має лише один підводний човен – Б-806 "Димитров", у 2024 році – до його складу вперше з часу розвалу СРСР увійде сучасний дизель-електричний човен проекту 636.6.
Ну а зараз командування ВМФ РФ планує перевести у Балтійське море із Чорного субмарину Б-871 "Алроса", що досі була найстарішим підводним кораблем Чорноморського флоту РФ, пише польський портал Defence24.
Читайте також: Збанкрутілий ЧСЗ ліквідовано: що стане з українським корветом "Володимир Великий"
Для самих поляків можливий перехід російської субмарини "Алроса" на Балтійське море є новиною неоднозначною.
З однієї сторони, субмарина Б-871 може застосовувати ракетний комплекс "Калибр", відтак - потенційно виступати "підводною плавбатареєю", котра може загрожувати стратегічним об'єктам країни.
З іншої сторони, всю 31-річну історію служби "Алроса" більше стояла в ремонтах, аніж виконувала бойову службу.
Зокрема, як нагадують автори Defence24, вперше на тривалий ремонт підводний човен Б-871 став із березня 1992 року по 1996 рік.
Наступного разу – із серпня 1998 року по квітень 1999 року, третій ремонт – із липня 2011 року по вересень 2012 року (відбувався у Кронштадті), четвертий – із літа 2014 року і по сьогоднішній день. Відповідно, для втілення плану по переводу "Алроси" на Балтійське море для початку слід нарешті завершити ремонт цього підводного корабля в окупованому Севастополі.
Тим більш, що командування ВМФ РФ вперше заявило свій план перевести "Алросу" на Балтику ще в 2018 році, і з того часу успішно такі плани постійно відкладає.
В теорії, перехід субмарини Б-871 на Балтійський флот має відбутись у листопаді 2021 року. Якщо цей перехід справді відбудеться, Балтфлот РФ матиме таки два підводні човни.
"Алроса" при цьому виступатиме як навчальний корабель по підготовці моряків та забезпеченні випробувань нових російських дизель-електричних субмарин проекту 636.6, які власне виробляються в Кронштадті.
Ну і також – "Алроса" має виступати при цьому як бойова одиниця підводних сил Балтійського флоту РФ.
Читайте також: F-35B із британського авіаносця відпрацювали "умовне знищення" кораблів РФ