xcounter
#

ВМС Туреччини отримають аналог українських Magura V5 - безпілотний катер-камікадзе ULAQ KAMA

ULAQ KAMA. Фото - Anadolu Ajansi
ULAQ KAMA. Фото - Anadolu Ajansi
9566

До ВМС Туреччини почнуть надходити нові безпілотні катери-камікадзе ULAQ KAMA, які хоч і були створені з урахуванням досвіду застосування дронів такого типу в Україні, але мають гірші характеристики, крім того вони почнуть отримувати ULAQ 12 ASuW, "старший брат" якого здатен нести ракети

У 2023 році під час оборонної виставки IDEF 2023 у Туреччині компанія Meteksan Defense разом з суднобудівним підприємством ARES Shipyard показали новий безпілотний катер-камікадзе ULAQ KAMA та оголосили, що здатні виробляти на своїх потужностях 100 одиниць цих дронів на рік.

Окрім цього, до ВМС Туреччини мають почати надходити нові безпілотні катери ULAQ 12 ASuW, з цікавим набором озброєння та обладнання. Про це повідомило турецьке видання Anadolu Ajansi.

Читайте також: Якщо США мають аж 17 таємничих літаків-розвідників RC-135 Rivet Joint, то скільки таких має Європа
Презентація морського дрона-камікадзе ULAQ KAMA під час IDEF 2023
Презентація морського дрона-камікадзе ULAQ KAMA під час IDEF 2023, липень 2023 року, зображення - Naval News

ULAQ KAMA був розроблений з урахуванням досвіду застосування катерів-камікадзе такого типу в Україні. Він має бойову частину 200 кг, швидкість 20 вузлів (37 км/год), і дальність 200 морських миль (370 км).

Зв'язок ймовірно здійснюється через Starlink. До прикладу, український Magura V5 має бойову частину 320 кг та дальність 800 км, та швидкість 22 вузли (40 км/год), тобто ULAQ KAMA за деякими характеристиками значно гірший за український аналог.

Пульт керування турецьким надводним ударним дроном ULAQ KAMA
Пульт керування турецьким надводним ударним дроном ULAQ KAMA. Фото - Turkish Century

Для спостереження та наведення - ULAQ KAMA має телевізійні і тепловізійні камери. За словами розробників, він може мати три різні варіанти управління – повністю автономний, частково автономний або ж дистанційний (за участі оператора). Керування може здійснюватися будь якої платформи на якій буде встановлено потрібне програмне забезпечення.

Цікавою деталлю є те, що у разі втрати зв'язку залежно від місії ULAQ KAMA може почати шукати ворожі цілі та самостійно здійснити атаку на них. А частково автономний варіант управління ймовірно дає можливість здійснювати керування одразу декількома ULAQ KAMA одним оператором, що дозволяє проводити масштабні атаки за участі мінімальної кількості людей.

Інший безпілотний катер ULAQ 12 ASuW розробляється вже досить давно, а в 2022 році, як декларує розробник, він здійснив перший в світі пуск ракети. Він має довжину 12 метрів, швидкість 70 км/год та дальність 400 км. Також він оснащений радаром, тепловізійною та телевізійною камерою, а керування здійснюється через антену супутникового зв'язку.

Озброєний ULAQ 12 ASuW дистанційно керованою баштою з кулеметом калібру 12,7 мм. Крім цього він має пускову установку для чотирьох керованих протитанкових ракет UMTAS, які можуть мати тандемну, термобаричну, та уламково-фугасну бойову частину, а максимальна дальність за деякими даними залежно від модифікації та способу пуска - від 8 км до 50 км.

Бортове озброєння одного з варіантів безпілотного катера ULAQ - чотири керовані ракети Cirit та дві керовані ракети UMTAS
Бортове озброєння одного з варіантів безпілотного катера ULAQ - чотири керовані ракети Cirit та дві керовані ракети UMTAS

UMTAS може наводитись різними способами: за лазерним променем, ІЧ головкою самонаведення, або за зображенням з камери ракети, що передається до оператора по радіоканалу.

Замість ракет UMTAS на пускову установку є можливість встановити два блоки по чотири 70-мм керовані ракети Cirit в кожному. Вони наводяться по лазерному променю та здатні знищувати цілі на відстані 8 км, і є своєрідним аналогом APKWS.

ULAQ 15 ASuW
ULAQ 15 ASuW. Зображення - Naval News

Тут можна згадати, що у 2024 році на виставці World Defense Show в Ер-Ріяді, було продемонстровано "старшого брата" ULAQ 12 ASuW - безпілотний катер ULAQ 15 ASuW який озброєний крилатими ракетами ÇAKIR.

Читайте також: Іспанія вперше на відео показала, як готує бійців ЗСУ з урахуванням досвіду боїв проти РФ