Під час оборонної виставки IDEF 2023, що зараз відбувається в Туреччині, турецька оборонна компанія METEKSAN спільно із суднобудівним підприємством ARES Shipyard презентували власний морський дрон-камікадзе під назвою ULAQ KAMA, що позиціонується як розвиток попередніх розробок по темі безпілотних катерів сімейства ULAQ.
Представники METEKSAN стверджують, що їх розробка уже настільки відпрацьована, що у випадку видачі твердого замовлення вони готові на власних потужностях протягом 1 року виготовити для замовника одразу 100 катерів-камікадзе типу ULAQ KAMA, йдеться впублікації порталу Naval News.
Читайте також: Бійці ЗСУ отримали робота-камікадзе, який може їздити і підривати росіян
Як стверджується, турецькі катери-камікадзе ULAQ KAMA зможуть використовуватись не тільки за прямим призначенням, тобто атака на морські цілі противника, але й також – для патрулювання визначених районів акваторії або ж ведення розвідки.
Зазначається, що морські дрони ULAQ KAMA матимуть наступні характеристики: довжина корпусу – 6,37 метра, ширина корпусу – 1,2 метри, швидкість ходу – понад 20 вузлів, дальність ходу – понад 200 морських миль, мореплавність – до 4 балів, маса – 1,3 тонни, з яких БЧ або інше корисне навантаження – 200 кілограмів.
Але найбільш цікаві моменти починаються в заявлених характеристиках щодо застосування турецьких морських дронів-камікадзе типу ULAQ KAMA. Такі безпілотні катери, за словами розробників, можуть мати три різні варіанти управління – повністю автономний, частково автономний або ж дистанційний (за участі оператора).
Ймовірний режим підриву БЧ – прямий контакт з ціллю, видача команди на підрив від оператора дистанційно, або ж ініціація підриву на основі даних систем управління, видана на основі співставлення візуальних даних.
Заявлений набір апаратури на борту катера-камікадзе типу ULAQ KAMA – приймач системи супутникової навігації з позиціонуванням об’єкта (GNSS), телевізійна і тепловізорні камери, що також можуть використовуватись як навігаційна апаратура, приймач супутникового зв’язку. При цьому керування самим морським дроном начебто може відбуватись з використанням звичайного ноутбука, на якому встановлено відповідне програмне забезпечення.
Якщо опиратись на заявлені характеристики, то як мінімум за набором бортової апаратури та можливостями управління турецький дрон-камікадзе типу ULAQ KAMA виглядає значно технологічнішим, аніж наприклад наша вітчизняна розробка, презентована як MAGURA V5. Але з іншої сторони, це може неочікувано створити новий сегмент співпраці між українським і турецьким ОПК.
Читайте також: Круте рішення для пусків ракет Tomahawk мають морпіхи США, і це той самий "безпілотник", як і з ракетами NSM