xcounter
#

Круте рішення для пусків ракет Tomahawk мають морпіхи США, і це той самий "безпілотник", як і з ракетами NSM

4851
Пуск ракети Tomahawk з наземної ПУ, фото ілюстративне, джерело — U.S. DoD, автор Scott Howe
Пуск ракети Tomahawk з наземної ПУ, фото ілюстративне, джерело — U.S. DoD, автор Scott Howe

Морпіхи США матимуть як мінімум дві мобільні "безпілотні" системи для пусків різних типів ракет

Американські морські піхотинці зрештою офіційно представили "безпілотну" ракетну пускову установку під назвою Long Range Fires Launcher (LRFL), яка буде основою підрозділу з далекобійними крилатими ракетами Tomahawk — про це розповідає видання The War Zone.

Так, нещодавно американська служба розповсюдження інформації DVIDS опублікувала світлини з офіційного введення в стрій першої ракетної батареї великої дальності LMSL (Long-Range Missile) з крилатими ракетами Tomahawk 11-го полку морської піхоти 1-ї дивізії морської піхоти, де зокрема можна помітити щонайменше дві пускові LRFL.

Читайте також: Від крихітних Black Hornet до БТР Stryker: що ЗСУ отримають у новому оборонному пакеті на 400 млн від США
Tomahawk
На задньому фоні — безпілотні пускові для ракет Tomahawk, фото — USMC
У планах КМП США — до 2030 року озброїтися батальйоном таких систем. Скільки всього пускових планують замовити морські піхотинці поки що невідомо, але один батальйон складатиметься з трьох батарей, кожна з яких матиме невизначену кількість пускових з далекобійними ракетами та іншими системами.

І дистанційно керовані ракетні системи LRFL мають стати основою батареї LMSL. Нагадаємо, що LRFL представляє собою дистанційно керовану систему ROGUE (Remotely Operated Ground Unit for Expeditionary) на базі бронеавтомобіля JLTV.

До речі, морпіхи вже мають в своєму активі фактично аналогічну систему на базі ROGUE під назвою NMESIS для пусків протикорабельних ракет NSM — але варіант для пуску ракет Tomahawk матиме низку відмінностей.

Безпілотна установка NMESIS
Безпілотна установка NMESIS, фото USMC
Так, якщо на "безпілотнику" NMESIS вмістилося дві пускові ракет NSM, то LRFL

має лише одну, що пов’язано передусім з різними розмірами пускових.

Крім того, у LRFL по боках від центру шасі є дві "коробки", які відсутні у NMESIS. Поки що невідомо, для чого саме вони призначені, але у виданні припускають, що вони можуть вміщувати специфічні системи, зокрема апаратне забезпечення управління вогнем для ракет Tomahawk.

Нова пускова для Tomahawk буде доволі мобільним рішенням, зручним у транспортування — для порівняння, ця пускова значно менша за ті системи, які для пусків Tomahawk використовує армія та флот США, а це відповідно Typhon та Mk70 Expeditionary Launcher.

Typhon
Пускова Typhon, фото — U.S. Army
Сьогодні морські піхотинці США й надалі працюватимуть над тим, щоб доопрацювати структуру та вимоги, які необхідні для успішного застосування таких безпілотних систем, як NMESIS

та LRFL

.

Читайте також: Як у США виявили, що ВМФ по-різному рахує, скільки має боєздатних літаків F-18