У відкритому доступі з’явилось зображення, з якого випливає, що в розпорядженні бійців ЗСУ з’явились імпровізовані роботи-камікадзе, оснащені мінами МОН-200 для ураження піхоти або ж легкої бронетехніки. Виходячи з характеру бойової частини, цей робот-камікадзе використовується нашими захисниками для ураження піхоти та легкої бронетехніки армії РФ.
А якщо звернемо увагу на колісне шасі цієї роботизованої платформи – тут з однаковою ймовірністю могла бути використана як і база однієї з довоєнних розробок в сфері роботизованих систем для ЗСУ, так і "польова" розробка, створена уже під час повномасштабної війни РФ проти України.
Читайте також: Яка проблема Т-90М "Прорыв" допомагає смажити ці танки FPV-дронами
Якою є дальність управління таким роботом-камікадзе, що може їздити і підривати росіян, і як багато подібних систем може бути в розпорядженні наших захисників – дані у відкритому доступі поки що відсутні. Але далі варто нагадати, що і раніше бійці ЗСУ мали досвід використання таких наземних дронів-камікадзе для знищення російських окупантів.
Як розповідав Defense Express, під час боїв на Бахмутському напрямку в березні 2023 року бійці 3-ої десантно-штурмової бригади "Азов" застосували про ворога свого робота-камікадзе, спорядженого протипіхотною міною та 12 кг тротилу.
Управління такою платформою йшло через радіоканал, з передачею "картинки" з курсової камери, контроль за ходом робота з "бавовною" відбувався з допомогою дрона, що при цьому летів зверху. Судячи з усього, підрив відбувався також з дистанційним управлінням, і це все було уже на той момент відпрацьованою розробкою, готовою до серійного виробництва.
Коротко нагадаємо характеристики міни МОН-200: маса – 25 кг, зокрема маса вибухової речовини – 12 кг, спорядження БЧ – 900 уражаючих елементів у вигляді стрижня, радіус ураження – до 200 метрів.
Читайте також: Круте рішення для пусків ракет Tomahawk мають морпіхи США, і це той самий "безпілотник", як і з ракетами NSM