xcounter
#

ЗСУ використовують наземні дрони-камікадзе: німецький "Голіаф" на нових технологіях (відео)

10313
ЗСУ використовують наземні дрони-камікадзе: німецький "Голіаф" на нових технологіях (відео)

Використання наземних дронів залишається екзотикою, не говорячи вже про їх перетворення на камікадзе, хоча вперше ідея створити щось подібне з'явилась понад 100 років тому

Українські бійці застосували доволі цікаву розробку - наземний дрон-камікадзе, який має підійти до позицій ворога та підірвати їх. Що й було зафіксовано на відео від 3-ої окремої штурмової бригади ЗСУ.

Саме відео було, з огляду на логотип, поширено самими бійцями й вже опубліковано деякими Telegram-каналами, водночас Defense Express відкоригував відео для того, щоб не демонструвати обличчя українських бійців та деякі деталі, які можуть допомогти ворогу у локалізації точного місця подій. Але, з огляду на погодні умови, воно не відноситься до знятих декілька днів тому.

Читайте також: Як Туреччина б'є рекорди з розробки винищувача п'ятого покоління TF-X: швидше за РФ, Корею та Китай

Загалом для дистанційного підриву використовується невеликий за розміром наземний дрон, на колісному шасі, який був споряджений протипіхотною міною направленої дії МОН-90 та ще додатково 12-кг тротилу. Керування реалізовано через радіоканал, при цьому дрон передає картину з курсової камери. Також бійці паралельно здійснюють контроль над дроном-камікадзе з БПЛА та ведуть відволікаючий вогонь.

наземний дрон-камікадзе

Й з огляду на все, можливо лише констатувати, що деякі розробки у військовій сфері - йдуть по колу. Зокрема такий вид озброєння ще за часи Другої світової війни отримав назву самохідні міни, одна з найбільш відомих - німецький "Голіаф" (Goliath - Sd.Kfz. 302, 303). Він мав вагу у 365-430 кг (в залежності від версії) та перевозив 60-100 кг вибухівки та керувався через дріт. Вважається, що він був спеціальною протитанковою міною, але насправді використовувався з 1943 року й для знищення оборонних позицій ворога.

Goliath
Самохідна міна Goliath

Але насправді ідея "Голіафа" не належить німцям, бо вперше створили щось подібне ще у Першу світову війну у Франції у 1915 році. Розробка отримала назву Torpille Terrestre - "наземна торпеда", яка також мала керування через дроти та загальну масу у 200 кг та мала знищувати позиції противника, але у серію не пішла.

Torpille Terrestre
Різні варіанти Torpille Terrestre

Після завершення Другої світової війни цей напрям майже не розвивався через специфічні умови використання. Водночас зараз технології дронів більш ніж активно розвиваються, хоча саме їх наземні версії залишаються "заручниками" обмеженого використання через проблеми із дальністю зв'язку, оглядом та прохідністю. Хоча наземні дрони камікадзе вже знайшли себе у насправді важливій роль "мула", який має перевозити боєприпаси, амуніцію тощо.

Читайте також: Т-90М з іржавими мікросхемами, на що рашисти витратили свої дефіцитні Х-47 "Кинжал" та інші новини й події тижня війни від Defense Express