В Україні йдуть розробки зі створення нової зброї - високоточних боєприпасів для дронів. Це більше ніж бажане та довгоочікуване рішення, яке має прийти на заміну звичайним "скидам". Бо їх масове виробництво та використання дозволить здійснити дійсно гігантський стрибок в ефективності використання дронів.
Про такі роботи вкрай обмежено повідомили у Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості, зазначивши, що ці розробки демонструвались під час спеціального заходу, який був організований спільно з урядовою платформою розвитку військових технологій Brave1.
Читайте також: У Німеччині виготовили перший серійний Leopard 2A7A1 з КАЗ, але у війську він буде лише літом 2025 року

І все що повідомлено: такі високоточні боєприпаси скидувались з висоти 1 км, свої розробки за такою темою показали 10 окремих розробників, а результат їх робіт оцінювався. Останнє прямо говорить про те, що розробка таких видів боєприпасів має під собою конкурсну основу, що дозволить обрати кращий зразок.
А також можливо припустити, що мається на увазі боєприпаси для важких мультикоптерів-бомбардувальників. Бо навряд Силам оборони України зараз потрібно щось на кшталт MAM-L для Bayratar TB2.
І якщо це так, то за такою лаконічною інформацією у межах повідомлення про тестування й інших технологій, наприклад, ройового використання дронів з мінімальною участю оператора, величезна еволюція коріння якої у "прикрученої" до "мавіка" гранати за часи АТО.

Маємо зазначити, що інтеграція таких високоточних боєприпасів вирішує одразу декілька проблем. Перша - це пряма залежність точності скидання від погодних умов, особливо вітру, та майстерності оператора. Друга - можливість скидання з висоти недосяжної для особистого стрілецького озброєння та поза межами масового "окопного" РЕБу.
Але перед розробниками високоточних скидів стоїть дуже складна комплексна задача. По-перше, такий скид має бути невеликим за розміром. По-друге - використовувати доступну та стійку до РЕБ систему наведення. По-третє - бути дешевим.
Читайте також: У РФ максимально спрощують та здешевшають виробництво "Шахедів": двигун вже без стартера та маховика