Білоруський оборонно-промисловий комплекс зміг розробити власну систему ЗРК середньої дальності зі своїми ракетами.
Про це днями, в інтерв’ю місцевому каналу СТВ повідомив голова Державного військово-промислового комітету Білорусі Дмитро Пантус.
Читайте також: Білорусь провела стрільби ОТРК "Точка-У" на полігоні за 20 км від кордону з Україною
Так, він відзначив, що одним зі знакових досягнень білоруського ОПК вважає створення власної зенітно-ракетної системи середньої дальності. За його словами, новий зразок вже пройшов три етапи випробувань й у першому кварталі 2022 року має пройти завершальний.
"У першому кварталі цього року ми вийшли на завершальний (етап). Лише за тиждень мають бути проведені останні випробування з бойовими стрільбами (інтерв’ю було оприлюднено 13 лютого цього року)", - повідомив Дмитро Пантус.
Він також зазначив, що після цього можна буде заявити про створення власного білоруського ракетно-зенітного комплексу, оснащеного вітчизняними ракетами й почати його постачання білоруським військовим.
"Я думаю, що у 2022 році ми офіційно цей ДКР у повному обсязі завершимо і вироби почнуть поставлятись у встановленому порядку в рамках державної програми озброєння нашим Збройним Силам", - сказав голова Державного військово-промислового комітету Білорусі.
Окрім комплексу середньої дальності з власними ракетами ("Бук-МБ3К", роботи над яким ведуть з 2019 року), в Білорусі також працюють і над модернізацією ЗРК, створеної на базі комплексу "Оса", а також нових РЛС та систем РЕБ.
Ще одним з направлень розвитку, зброярі північного сусіда вважають оновлення радянських ракет класу "повітря-повітря" Р-27 (середньої дальності) та Р-73 (близької дальності) для винищувачів.
"У 2021 успішно пройшли практичні випробування (цих ракет) на літаках Збройних Сил Республіки Білорусь, всі цілі були вражені. Слід зазначити, що ця модернізація проводиться не просто якимось ремонтом, а ми повністю замінюємо електронні блоки на власній електронній компонентній базі, ніж покращуємо окремі ТТХ цих виробів", - розповів Дмитро Пантус.
Варто нагадати, що подібні ракети є чи не основним виробом українського ДАХК "Артем". Так, саме авіаційні ракети їх виробництва Р-27 вже багато років постачаються на експорт в різні країни й білоруська модернізація може вийти на експортний ринок, як черговий конкурент українського підприємства.
Цікаво, що ще одним з начебто успішних направлень ОПК Білорусі, в якому в України є певні проблеми, є, на думку Дмитра Пантуса, розробка стрілецького озброєння та боєприпасів.
"Наприкінці 2021 року ми затвердили план розвитку по даному напрямку до 2028 року не лише за новою номенклатурою виробів, які будуть розроблятися. А це і пістолет-кулемет, і окремі види просто пістолетів, ще одна снайперська гвинтівка тощо. Номенклатура є досить широкою. Але й загалом затвердили план розвитку науково-виробничого кластеру "Устя" з боєприпасів. Тут також є певні успіхи", - зазначив Дмитро Пантус.
Читайте також: Білорусь показала прототип власного БТР та тонко натякнула на відмову від російського "Бумерангу"