xcounter
#

У Великій Британії раптом запитали, чи будуть передавати танки Challenger 2 Україні у новому пакеті допомоги

25328
Скріншот з відео Командування десантно-штурмових військ Збройних Сил України
Скріншот з відео Командування десантно-штурмових військ Збройних Сил України

Всього Велика Британія передала Україні 14 танків Challenger 2, наші танкісти відзначають висоту точність та далекобійність цієї машини

Минулого місяця Велика Британія оголосила про передачу найбільшого пакета оборонної допомоги Україні на суму у 500 млн фунтів (орієнтовно 617 млн доларів) із боєприпасами, засобами протиповітряної оборони, дронами тощо, який також передбачає й постачання озброєння із запасів оборонного відомства цієї країни.

Водночас на нещодавньому засіданні Палати громад один із членів парламенту Джон Марті Макдоннелл вирішив уточнити деталі щодо цього пакету оборонної допомоги, а саме про те, а чи передбачає він постачання Силам оборони України основних бойових танків Challenger 2.

Читайте також: Британія готова миритися з китайськими запчастинами у дронах заради України: і це про різницю у 10 разів
Challenger 2 Збройні Сили України танк
Challenger 2, фото — стоп-кадр з відео Десантно-штурмових військ ЗСУ

"Пакет оборонної допомоги, оголошений 23 квітня 2024 року, не містить бойові танки Challenger", — таку відповідь на запит від державного міністра збройних сил Лео Дочерті цитує видання UK Defence Journal. Чим було викликано таке питання не пояснюється, раніше у публічному просторі, хоча варто відзначити, що відповідь Дочерті стосується суто минуломісячного пакету оборонної допомоги, тож передача більшої кількості танків не виключена у майбутньому, хоч і виглядає малоймовірно.

Але він також наголосив на тому, що оголошена допомога на 500 млн фунтів є суттєвою підтримкою України: "У пакет дійсно входять 400 броньованих, захищених і всюдиходних машин, понад 1600 боєприпасів у вигляді ударних ракет і ракет ППО, а також додаткові високоточні ракети великої дальності Storm Shadow.

Нагадаємо, всього станом на сьогодні Велика Британія передала Україні 14 основних бойових танків Challenger 2. Раніше Defense Express розповідав, що українські танкісти назвали плюси та мінуси цих машин, а також скільки їх залишилося у строю.

Зокрема серед переваг британських танків Challenger 2 наші військові відзначають нарізну гармату 120-мм гармата L30A1, передусім за її снайперську точність, а також й далекобійність.

Читайте також: Британці розповіли, що ще минулого року отримали першу партію ПТКР NLAW на заміну тих, які передали Україні