xcounter
#

У США мають вирішити одну проблему, щоб масштабувати лазерні системи проти БПЛА

3026
Фото: Raytheon
Фото: Raytheon

Лазерна зброя як антидроновий засіб розвивається доволі швидко, але питання в тому, як обслуговувати такі системи у віддалених регіонах

Армія США активно тестує використання високоенергетичних лазерних систем для боротьби з такою актуальною загрозою, як безпілотні літальні апарати — і, як розповідає видання Breaking Defense, сьогодні американські військові зіштовхнулися з певними труднощами в експлуатації таких систем.

Система DE M-SHORAD. Фото U.S. Army
Система DE M-SHORAD. Фото U.S. Army

А саме з обслуговуванням такої зброї при її використанні у віддалених точках — як заявив голова Командування космічної та протиракетної оборони Армії США генерал-лейтенант Деніел Карблер, ремонтувати такі системи складно, тим паче коли "під рукою" немає складу чи офісу технічного обслуговування із запасними частинами.

Читайте також: ​Цей Stryker з лазерами "усіяв поле збитими БПЛА", але поки є проблеми з ракетами та артилерійськими снарядами​

Тому зараз із цією зброєю виникла ситуація, коли загалом концепція використання лазерних систем проти БПЛА розвивається доволі швидко "з точки зору навчання та організації", але водночас питання обслуговування є надважливим, якщо США планують масштабувати використання лазерної зброї. Таку думку висловлює директор Об’єднаного управління протидії безпілотним повітряним системам генерал-майор Шон Гейні.

Як приклад Гейні розповідає, що сьогодні 10-кіловатні антидронові лазери були відправлені зокрема Африканському командуванню (AFRICOM), і експлуатація таких систем це "постійний виклик", бо для відновлення однієї системи доводиться використовувати до трьох інших як "донори".

Причому проблемним у цьому випадку є як відсутність запасних частин, так і наявність висококваліфікованих фахівців на місцях, які б могли ремонтувати лазерні системи.

Мобільна лазерна система H4 на звичайному пікапів, фото Raytheon
Мобільна лазерна система H4 на звичайному пікапів, фото Raytheon

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав, що ПС США мають на озброєнні цікаву систему, яка перетворює звичайні пікапи на "лазерні тачанки" для знищення безпілотників.

Читайте також: Збити ракету Р-27 та її носія: ПС США отримали першу лазерну систему для винищувача