В пресі пройшло повідомлення про те, що Румунія доволі неочікувано вирішила придбати один корабель класу "легкий корвет", аби хоч якось просунутись в напрямку модернізації своїх надводних сил, складених переважно із кораблів часів "Варшавського договору".
На цьому тлі портал Defense Romania уточнив, що румунські військові в даному випадку замовили легкий корвет новітнього турецького проекту Hisar, який був створений на базі проекту Ada, і тому має візуальну подібність.
Читайте також: Турки успішно запустили свою КР SOM-J із F-16, але як тут могло допомогти рішення з планшетом в кабіні літака

Авторів румунського видання при цьому збентежила неясність пункту, так де власне будуватиметься такий корабель для ВМС Румунії, та чи можна буде на майбутній легкий корвет адаптувати протикорабельну ракету NSM, береговим варіантом якої мають посилитись румунські збройні сили.
Однак в даному випадку варто зосередитись на особливостях самого проекту легких корветів Hisar. Тим більш, що в публічному просторі було не так багато згадок про ці новітні турецькі кораблі, особливо в порівнянні з корветами проекту Ada.
Базові особливості легких корветів Hisar, у порівнянні з кораблями Ada – комбінована силова установка (чотири дизельні та два електричні двигуни), змінена компоновка при збереженій довжині корпусу (99 метрів для обох проектів) та можливість модульного розміщення додаткових систем озброєння (протикорабельні та зенітні ракети).

У базовому варіанті легкі корвети Hisar несуть 76-мм носову артустановку та два дистанційно керовані бойові модулі із 12,7 мм кулеметами, а в якості додаткового озброєння на ці кораблі можуть бути встановлені вісім протикорабельних ракет Atmaca, вісім зенітних ракет Hosar-O та 35-мм артустановка ASELSAN Gökdeniz.
Терміни будівництва корабля проекту Hisar для ВМС Румунії наразі не розкриваються, по легким корветам для ВМС Туреччини картина наразі така:
- TCG AKHİSAR (P-1220) – будівництво стартувало в серпні 2021 року, спуск на воду відбувся 23 вересня 2023 року, наприкінці 2024 року корабель проходив ходові випробування;
- TCG KOÇHİSAR (P-1221) – будівництво стартувало в грудні 2022 року, спуск на воду відбувся також 23 вересня 2023 року, наразі триває добудова корабля.

Передбачається, що обидва корвети мають увійти до складу ВМС Туреччини протягом 2025 року, при цьому може бути збудовано до 10 кораблів проекту Hisar.
Інші характеристики корветів цього проекту:
- Повне водозаміщення – 2300 тонн;
- Швидкість та дальність ходу – до 24 вузлів та 4500 миль на швидкості 12 вузлів;
- Чисельність екіпажу та показник автономності – 104 особи та 21 доба плавання.
Читайте також: Торпедні катери зникли в 2000-хх роках, але тепер шведи поставили 400-мм Tp 47 SLWT на CB90