xcounter
#

Темпи низькі, але тенденція небезпечна: "оборонка" РФ збільшила виробництво ракет Х-47 "Кинжал"

2449
Ракета Х-47 "Кинжал" під крилом МіГ-31К
Ракета Х-47 "Кинжал" під крилом МіГ-31К

І це попри те, що ракета "Кинжал" разом з "Искандером" має найбільше всього компонентів західного походження у порівнянні з іншими російськими ракетами

Російський оборонно-промисловий комплекс збільшив темпи виробництва аеробалістичних ракет Х-47 "Кинжал", які ворог використовує для терористичних обстрілів України – такий висновок можна зробити зі слів заступника начальника ГУР МОУ Вадима Скібіцького в інтерв’ю виданню "РБК-Україна".

Так, відповідаючи на питання про те, наскільки росіяни змогли налагодити виробництво ракет у порівнянні з темпами до початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року, Скібіцький відзначає, що окупанти дійсно змогли наростити темпи виробництва свого ракетного озброєння.

Х-47
Х-47 "Кинжал"

І у випадку з російською ракетою "Кинжал" ситуація виходить наступна – станом на сьогодні окупанти виробляють до шести одиниць ракет Х-47 на місяць, водночас більш точні показники заступник очільника ГУР МОУ не повідомляє.

І якщо брати "верхню планку" в шість одиниць, то виходить, що окупанти за доволі короткий проміжок часу змогли до трьох разів збільшити виробництво своїх аеробалістичних ракет для літаків МіГ-31К.

Бо, якщо ми, наприклад, візьмемо ті ж офіційні дані за 2022 рік, то за 10 місяців окупанти змогли виготовити лише 20 своїх "Кинжалів" з темпом виробництва у 2 ракети на місяць. Про такі ж темпи виробництва ракет Х-47 говорили у ГУР МОУ вже у травні цього року.

Ракети
Інфографіка про темпи виробництва та кількість ракет в окупантів за період з 23 лютого 2022 року по 3 січня 2023 року

Говорячи про збільшення виробництва російських аеробалістичних ракет Х-47, варто відзначити таке – що з одного боку, окупанти станом на сьогодні поки що мають доволі незначні темпи виробництва ракет "Кинжал", як і запаси до них, які станом на 3 січня становили 43 ракети.

А з іншого – варто зафіксувати факт, що окупанти таки нарощують темпи виробництва цих ракет. І це попри те, що, як каже Скібіцький, "Кинжал" (разом з балістичною ракетою "Искандер") сьогодні найбільше залежить від західних компонентів. "Десь порядка п’ятидесяти компонентів електронної бази, що знаходяться в цих ракетах, іноземного виробництва", – говорить заступник очільника ГУР МОУ.

І звичайно, що очевидний "рецепт" щодо того, як зробити так, щоб російський ОПК не міг збільшувати а то й взагалі виробляти ракети для обстрілів України – це обмежити постачання у РФ тих самих компонентів від закордонних компаній.

"Ми зараз дуже активно працюємо над цим, працюємо з нашими партнерами, щоб не дозволити Росії налагодити, а тим паче – збільшити виробництво високоточної зброї", – говорить Скібіцький.

Нагадаємо, раніше окупанти піарили свою ракету Х-47 "Кинжал" як "аналоговнєт" зброю, яка недосяжна для систем ПРО – водночас ЗСУ із ЗРК Patriot довели протилежне, збиваючи ці ракети, інтенсивність використання яких останнім часом знайшла.

Втім, попри те, що у нас є рішення проти російських "Кинжалів", питання дійсно дієвих санкцій, які б заблокували постачання РФ критично важливих комплектуючих, залишається актуальним.

Читайте також: ПС ЗСУ терміново отримають десятки ракет для ЗРК Patriot, щоб і надалі збивати залпи з "Кинжалів"