xcounter
#

Су-24МР: надзвукова розвідка Повітряних сил України - шляхи модернізації (відео)

2430
Су-24МР: надзвукова розвідка Повітряних сил України - шляхи модернізації (відео)

Су-24МР - надзвуковий літак-розвідник, який знаходиться на озброєнні українського війська. Разом із Ан-30 та безпілотником Bayraktar TB2, цей літак складає основу повітряної розвідки Повітряних сил України.

Головна "зброя" Су-24МР - РЛС бокового огляду "Багнет", яка дозволяє фіксувати наземні об‘єкти, в тому числі фортифікаційні споруди та техніку противника. Ця РЛС забезпечує огляд зони шириною 24 км з кожного боку від лінії курсу, при роздільній здатності 5-7,5 м, а глибина розвідки літака складає 400 км.

Читайте також: Модернізований винищувач МіГ-29МУ2 почав льотні випробування з ракетами класу "повітря-земля" (фото)

Окрім того, Су-24МР оснащений чутливими камерами з високою роздільною здатністю: панорамною АП-402 та перспективної зйомки А-100. На літаку встановлена апаратура телевізійної розвідки "Лелека-М", інфрачервоне розвідувальне обладнання "Зима" для виявлення замаскованих об’єктів, а також система фіксації опромінення РЛС.

Також, у окремих підвісних контейнерах може бути розміщена система лазерної розвідки "Шпиль-2М2", апаратура радіаційної розвідки "Ефір-1М" та станція загальної радіотехнічної розвідки "Тангаж".

Такий набір систем дозволяє отримувати широкий спектр даних про сили противника та їх розташування у будь-яку погоду, вдень та вночі.

Су-24МР

Водночас, Су-24МР має високі льотні характеристики, як і фронтовий бомбардувальник Су-24М, на базі якого він був розроблений. Особливістю конструкції літака є крило змінної стрілоподібності, яке забезпечує ефективні аеродинамічні характеристики на всіх режимах польоту.

Максимальна швидкість розвідника складає 2 240 км/год, що забезпечується двома турбореактивними двигунами з тягою на форсажі у 11 500 кгс кожен. Також Су-24 оснащений спеціальною системою, яка дозволяє йому виконувати польоти на наднизьких висотах у режимі автоматичного огинання рельєфу місцевості.

За різними оцінками в Повітряних силах України знаходиться 12 Су-24МР, які знаходяться у різному стані льотної готовності, а ще 8 машин перебувають на консервації. Середній ремонт Су-24МР здійснюється "Миколаївським авіаремонтним заводом "НАРП".

Су-24МР

Проте попри всі свої плюси, Су-24МР це розробка 80-х років і боротова розвідувальна апаратура цього літака вимагає якісного оновлення. В першу першу чергу мова йде про необхідність повної цифровізації літака та заміни застарілих аналогових засобів розвідки.

Над цим питанням спільно працюють одразу два українські авіаційні заводи - миколаївський "НАРП" та "Одеський авіаційний завод". Зокрема мова йде про оснащення Су-24МР новою РЛС зі здатністю виявлення цілей на відстані понад 100 км.

"Після завершення модернізації це буде зовсім інша машина - розвідувальна машина, яка дасть можливість чітко здійснювати управління Повітряними Силами ЗС України в ході ведення бойових дій, підвищить їхню ефективність і саме головне, що всю інформацію, яка необхідна для прийняття рішення в ході бою, керівник ведення бойових дій буде отримувати в онлайн-режимі", - зазначив під час візиту на "Одеський авіаційний завод" тодішній міністр оборони України Степан Полторак у 2019 році.

Ця робота стартувала ще у 2017 році та, у відповідності до заяв керівництва підприємства, буде тривати до 2021 року. Після чого оновлений літак буде передано для всебічних випробувань.

Крім того, враховуючи розробки приватних українських компаній, цілком можливе оснащення оновленого Су-24МР новими комплексами підвісної розвідувальної апаратури. Наприклад, тепловізійно-оптичними системами, засобами радіотехнічної розвідки та радіоелектронної боротьби тощо. Також вкрай важливо інтегрувати у оновлений розвідник системи захищеної передачі розвідувальної інформації у режимі "онлайн" в автоматичному режимі.

Ці та інші нововведення, за умови стабільного фінансування цієї оборонною програми, зможуть перетворити Су-24МР у машину, яка буде відповідати всім викликам сьогодення.

Дивіться також: Ударні БПЛА України