xcounter
#

SkyNet вже близько: стало відомо, коли буде перший бій винищувача проти безпілотника зі штучним інтелектом

Хто переможе: людина чи машина?
Хто переможе: людина чи машина?
6690

У США серйозно налаштовані провести навчальний бій між безпілотником та винищувачем. Розповідаємо, що про це відомо.

Повітряні сили США пропонують провести незвичне протистояння, яке може стати точкою відліку для нових концепцій повітряної війни. Це буде перший навчальний бій, в якому винищувачу буде протидіяти безпілотний літак з системою управління, заснованою на штучному інтелекті.

Провести цю подію планують не раніше наступного року – а саме у липні 2021, розповідає керівник американського Об’єднаного центра штучного інтелекту генерал-лейтенант ПС США Джек Шанахан.

Читайте також: ​Спецпризначенці США використовуватимуть штучний інтелект при проведенні операцій
дроны беспилотники Валькирия
Повітряний бій між винищувачем та дроном має продемонструвати, наскільки штучний інтелект готовий до реальних бойових дій

Разом з тим, якихось деталей щодо того, як буде проходити майбутнє протистояння чи, наприклад, якою буде конструкція цього автономного безпілотника немає. Ймовірно, він ще знаходиться в розробці.

Проте вже зараз військові аналітики стверджують, що концепція повністю автономного бойового безпілотника має значний потенціал й здатна кардинально змінити концепцію майбутнього повітряного бою.

Bayraktar tb2
А цей безпілотник вже довів свою ефективність, знищуючи російські "Панцирі". Залишилося додати штучний інтелект...

Так, безпілотники можуть виконувати більшість тих функцій, що й пілотовані літаки – але рішення вони здатні приймати набагато швидше. Передусім через те, що вони будуть аналізувати набагато більше інформації, ніж людина-пілот, й робитимуть це за коротший проміжок часу. Крім того, коли штучний інтелект буде приймати рішення, він не відволікатиметься на загальний хаос бою.

беспилотник
У майбутньому дрони виконуватимуть широкий спектр задач й діятимуть як поодинці, так і в складі груп

Ці безпілотники можуть бути об’єднані у великі групи, так звані "рої", що значно підвищить бойову ефективність таких машин. Ця концепція вже активно розробляється різними компаніями та організаціями. Наприклад, у DARPA планують об’єднати в одному такому рої понад 250 безпілотників, які діятимуть у складних міських умовах.

Дрон беспилотник
"Рій" безпілотників буде реальною загрозою під час бойових дій

Звісно, що конкретно в цьому випадку йдеться, швидше, про невеликі безпілотники – а може навіть й найменші, втім розробники, швидше за все, згодом зможуть адаптувати технологію й під великі бойові БПЛА.

Зрештою, використання безпілотників на полі бою матиме й низку інших переваг: під час бою в повітрі не доведеться ризикувати життям пілота, а конструкцію дрона можна буде значно зменшити й оптимізувати його для маневрування.

black hornet безпілотник
Найменші безпілотники теж будуть повноцінними учасниками поля бою, але матимуть свої задачі

Але повернемося до нашого повітряного бою та деяких деталей. Як вже було зазначено раніше, який саме безпілотник буде протистояти винищувачу поки що невідомо. Втім, є деякі цікаві деталі.

Так, у 2018 році Стів Роджерс з Дослідної лабораторії Повітряних сил США заявив, що його команда збиралася інтегрувати можливості штучного інтелекту в пілотовані винищувачі. Ймовірно, ці дослідження можуть бути пов’язані з іншою системою від цієї ж лабораторії – Skyborg, у рамках якої якраз в наступному році мають продемонструвати безпілотник, керований штучним інтелектом. Тому не можна виключати, що саме Skyborg прийматиме бій у 2021 році.

беспилотники
Протистояти один одному чи діяти разом – безпілотники в будь-якому випадку ще не раз доведуть свою ефективність

Отже, наскільки "близько" SkyNet підібрався до повітряного бою дізнаємося вже через рік. Якщо цей бій, звісно, відбудеться...

Читайте також: ​Спецпризначенці США використовуватимуть штучний інтелект при проведенні операцій