Активне використання цивільних дронів для скидання на ворога малокаліберних боєприпасів, які стали традиційним інструментом вогневого впливу на противника для ЗСУ, стало каталізатором робіт у цьому напрямі й для США та Китаю.
Кожна з цих країн продемонструвала характерні для себе риси проведення "розробок". Зокрема в американській армії спочатку вирішили перевірити наскільки ж реально ефективною може бути така зброя. Хоча, здається після астрономічної кількості відео з передової, де ВОГами та ручними гранатами скинутих з цивільних квадрокоптерів типу Mavic нищиться жива сила, автотранспорт, легка та навіть важка бронетехніка, дивно що взагалі додаткові питання з'являються.
Читайте також: Чи зможе Україна послати вслід за "Москвою" усі субмарини з 3М-14 "Калибр"
У США:
Для випробувань був створений окремий проєкт. Як повідомляє прес-служба збройних сил США він реалізується під егідою Командування розвитку бойових можливостей армії США (U.S. Army Combat Capabilities Development Command - DEVCOM). У самих тестах брали участь Центр озброєння DEVCOM та підрозділи 82-ої та 101-ої повітряно-десантних дивізій, які під час випробувань, які тривали з 22 по 24 лютого, здійснили успішний скид ручної гранати з дрона.
Для цього був використаний квадрокоптер RQ-28A від Skydio, зі спеціально розробленим командою інженерів DEVCOM механізмом скидання. Скидати гранату з квадрокоптера було довірено бійцю армійської розвідки 82-ої повітряно-десантної дивізії. Зазначається, що це був перший випадок, коли американський військовий здійснив таку операцію.
В результаті тестів у США було доведено можливість такого бойового використання дрона RQ-28A та загальна життєздатність концепції.
В цей же час десь у Китаї:
Одне з підприємств почало серійне оснащення мультикоптерів сільгосппризначення для скидання мінометних мін. Кожен такий дрон оснащений скидом на 8 мін, які скоріш за все відповідають 82-мм калібру.
Для таких дронів також вже створений відповідне програмне забезпечення, яке працює з самим механізмом скидання. Окрім того, з огляду на інтерфейс можливо навіть опрацьовує певні похибки для більш точного прицілювання.
Єдиний аспект, ці мультикоптери оснащені двигуном внутрішнього згорання, який має доволі характерний звук, який є вагомим демаскувальним фактором.
Але в цілому китайський підхід просто вражає масовістю та готовністю дійсно максимально швидко реагувати на ринок.
Читайте також: Зі схемою постачання танків Abrams для ЗСУ визначилися, але секретів не розкривають