xcounter
#

Що це за ізраїльський робот MTGR, яких морпіхи США замовили одразу 200 одиниць

6572
Всі фото — Roboteam
Всі фото — Roboteam

Компанія вперше постачає роботизовані платформи американським морпіхам, до того мала контракти з повітряними силами США, а також десятками інших замовників

Ізраїльська компанія Roboteam, яка займається наземними роботизованими платформами, у рамках контракту з Корпусом морської піхоти американського війська має поставити близько 200 роботизованих систем на суму в 300 млн доларів.

Як розповів в інтерв’ю виданню Breaking Defense генеральний директор ізраїльського виробника роботизованих платформ Матан Ширві, сьогодні спостерігається значне зростання попиту на такі системи. "Я думаю, що солдати будуть використовувати набагато більше [роботизованих] технологій, які допоможуть їм отримати тактичну перевагу, і це те, що ми робимо", — відзначив він.

Читайте також: Чи бачать у ЗСУ майбутнє для бойових роботів: командир бригади про досвід експлуатації таких платформ

Комплекс, яку мають отримати американські морпіхи у рамках цієї угоди — Micro Tactical Ground Robot (MTGR), це гусенична платформа маніпулятором, засобами зв’язку та оптикою. Завдяки модульності компанія "відкрита для кастомізації", тож конфігурація може змінюватися залежно від потреб та побажань замовників. Так, за словами Ширві, морпіхи отримають платформи, адаптовані до їхніх оперативних потреб.

Поставка роботів морпіхам США має бути завершена у першому кварталі 2025 року, угода передбачає також передачу запасних частин та технічне обслуговування, реалізується спільно з американським партнером Mistral.

Ізраїльська компанія Roboteam була заснована ще у 2009 році. Як відзначає Ширві, всього вже було поставлено тисячі різних роботизованих систем замовникам з 30 країн, включно з повітряними силами США. Компанія має у своєму активі роботизовані системи масою від 1,5 кг до 1,2 тонни.

Щодо платформи MTGR, то у компанії його позиціюють як "повнофункціональний тактичний наземний всюдихідний робот", який може долати водні перепони, драбини, рухатися по трубах тощо. Може виконувати місії РХБЗ, розміновування, а також використовуватися як розвідувальна платформа. Оснащений декількома камерами, має огляд у 360 градусів і може працювати вночі. Маса робота становить 8,6 кг, маса корисного навантаження — 10 кг. Може виконувати завдання від 2 до 4 годин, якщо встановлено додатковий акумулятор.

Читайте також: "Битва роботів" за Японію - сухопутні війська країни порівняють три платформи