Нещодавно Defense Express дізнався, що завдяки високоякісній фотокамері та програмному забезпеченню, яке фахівці "Скаетон" розробили спільно з київською компанією Geoskanes, безпілотник ACS-3 навчився створювати детальні 3D-плани різних об’єктів – від фасадів будівель до мостів, великих ділянок з будинками або ж цілого міста.
Фактично, ACS-3 може "розібрати на гвинтики" той чи інший об’єкт – у цивільній сфері така функція особливо корисна для аналізу архітектурних споруд чи аварійних об’єктів. Наприклад, безпілотник від "Скаетон" вже встиг "відзняти" мост Патона з точністю у 0,04 м.
Читайте також: Конкурувати з Boeing: на що здатен оновлений БПЛА ACS-3M від "Скаетон"
Якщо ж цю технологію адаптувати під потреби військових, то Збройні Сили України можуть отримати ефективний інструмент для створення 3D-планів особливо небезпечних ділянок поля бою, наприклад, щільних міських забудов та інших об’єктів.
Працювати це буде наступним чином: командир підрозділу, якому треба діяти в нерозвіданій місцевості, отримує на планшет зображення від найближчого ACS-3.
За допомогою функції передачі управління камерою БПЛА від оператора до військового командир підрозділу робить необхідні знімки місцевості та отримує детальний 3D-план потрібної йому ділянки.
Таким чином, командири підрозділів зможуть якнайефективніше використовувати наявні сили, бачити всі можливі "входи та виходи" з ситуації, що склалася, а також ймовірні позиції, де може сховатися ворог.
В сукупності це допоможе йому якнайкраще спланувати виконання тієї чи іншої місії, маючи на руках якомога більше вхідних даних, отриманих за допомогою ACS-3.
З боку Defense Express додамо, що схожу концепцію реалізує й Командування армійської підготовки та доктрини армії США, яке за допомогою звичайних комерційних безпілотників та сканерів-лідарів планує не тільки картографувати місцевість, але й моделювати ті самі мости, будівлі та інші особливості місцевості – аж до колючого дроту.
За задумом, потім ця інформація буде передаватися військових в їхні окуляри з доповненою реальністю або ж, наприклад, артилерійським батареям, що готують вогневі завдання.
Читайте також: Понад 79 тисяч км, 2,16 млн знімків та 1,5 ТБ відео: досягнення "Скаетон" у 2021 році у цифрах (інфографіка)