xcounter
#

ПС США хочуть озброїтися безпілотним паливозаправником — ще один крок до авіації майбутнього

1494
Фото — U.S. Air Force
Фото — U.S. Air Force

Впровадження системи безпілотного управління буде проходити поетапно, з поступовою відмовою від екіпажу

Видання Flight Global розповідав, що американська компанія Merlin, спеціалізація якої — технології автономного польоту — уклала угоду з Повітряними силами США (U.S. Air Force) на створення безпілотної версії військового літака-паливозаправника KC-135 Stratotanker від Boeing. Йдеться про розробку, інтеграцію та тестування системи Merlin Pilot на літаку, і вже протягом року мають бути проведені льотні демонстрації безпілотних можливостей.

Загалом же йдеться про багаторічне партнерство з Повітряними силами, а точніше з Командуванням матеріально-технічного забезпечення, а також з Командуванням повітряної мобільності. Робота з інтеграції системи Merlin Pilot на KC-135 Stratotanker буде проходити поетапно, спершу зменшиться навантаження на екіпаж, потім — перехід до експлуатації літака зі скороченням кількості екіпажу і так далі, відзначають у Flight Global.

Читайте також: Як найкраще збивати ракети і дрони єменських хуситів - у ВМС США роблять свої висновки

Ця програма стане базовою для майбутньої системи дозаправлення у повітрі наступного покоління і є відображенням загального прагнення Повітряних сил США до розвитку автономних технологій. У Merlin відзначають, що перша серія польотів передбачатиме проведення базових операцій з дозаправлення у повітрі.

KC-135 буде вже шостим літаком, що оснащений системою Merlin Pilot (разом з Beechcraft King Air, De Havilland Canada Twin Otter, Cessna Caravan, Rutan Long-EZ і Cozy Mark IV). Минулого року було проведено низку випробувань цієї системи з пілотами на борту для спостереження за експериментальною системою управління польотом.

Читайте також: Скільки великих десантних кораблів залишилось у РФ на Чорному морі після знищення "Цезарь Куников"