На тлі поточних подій у світі логічно було б очікувати швидких та різких змін на світовому ринку озброєння, із кардинальним "випаданням" сегментів та гравців особливо походженням із США. Однак схоже, що самі американські виробники озброєння продовжують вважати, що їх позиції на зовнішній арені є непохитними.
І це можна простежити на прикладі американської оборонної корпорації Lockheed Martin та її експортного позиціонування ракетних систем під Tomahawk та під керовані ракети GMLRS до M142 HIMARS.
Читайте також: Скільки Україна недоотримала Patriot та яка ще більша проблема за дефіцит ЗРК

У випадку з крилатими ракетами Tomahawk мова про сімейство мобільних пускових установок з використанням комірок Mark 41, стандартних для ВМС США, зокрема про комплекс середньоъ дальності Typhon.
І як тут далі пише портал Naval News, Lockheed Martin в експортному позиціонуванні таких системробить наголос на тому, що комірки від Mark 41 дозволяють використовувати майже будь-який тип ракетного озброєння, тобто не тільки Tomahawk, але й SM-6 або ж PAC-3 до Patriot, і навіть зенітні ракети європейського виробництва CAMM та Aster.
При цьому представники корпорації Lockheed Martin наголошують, що в таку мобільну ПУ доволі зручно завантажувати ракети, процес виконувати в горизонтальному положенні, тобто не потрібно багато спеціалізованого обладнання. Але тут привертає увагу їх визнання ситуації того, що наразі складно передбачити, куди такі мобільні установки на базі Mark 41 можна буде продати.

І також – їхня впевненість у тому, що попри радикальне звуження ролі США у системі безпеки Європи, самі ж європейські оборонні підрядники захочуть вести настільки тісну співпрацю аж до інтеграції своїх зенітних ракет під американські Mark 41.
Інший аналогічний приклад - хоча ракетна система GMARS має дальність 400 км, покупців на неї поки що нема, мова про яку була буквально наприкінці березня цього року.
Тут варто коротко нагадати, що GMARS є продуктом співпраці Lockheed Martin та Rheinmetall та є модернізацією M142 HIMARS. Щодо GMARS дуже показовим був сигнал про те, що сама Німеччина не захотіла купувати цю систему, і надала перевагу ізраїльській РСЗВ PULLS, але на цьому тлі Lockheed Martin заявляють про активну роботу з військовими аж 14 європейських країн по просуванню своєї ракетної системи на ринок Європи.
І це все з поправкою на те, що лише влітку 2025 року мають відбутись перші демонстраційні стрільби із GMARS, та з поправкою на те, що усі країни Заходу зараз шукають озброєння в режимі "на вчора".

Читайте також: Чи реально виробляти Patriot за ліцензією чи хоча б ракети до нього: які є приклади і що для цього потрібно