xcounter
#

Повітряні сили вперше показали роботу ЗРК HAWK, який продемонстрував 100% результат

Пуск ЗРК Hawk
Пуск ЗРК Hawk
17382

Дуже значна затримка між оголошенням про передачу HAWK та першим відео з роботою цього комплексу може підказувати, що Україна отримала не стару версію ЗРК

Попри те, що про передачу зенітного ракетного комплексу HAWK до України було повідомлено ще рік тому, зокрема про одразу чотири ЗРК було досягнуто домовленості з Іспанією, лише зараз у Повітряних силах показали його роботу.

На відео від Командувача ПС ЗСУ Миколи Олещука показано пуск двох ракет під час відбиття нічної атаки ворога сьогодні у ніч на 23 жовтня. З огляду все, цей ЗРК збив дві цілі над морем чи водосховищем.

Читайте також: Можна зібрати в будь-якому гуртку авіамоделювання, але становить загрозу - про новий дрон-камікадзе РФ

Враховуючи те, що ворог сьогодні у ночі випустив по Україні 13 літако-снарядів типу Shahed-136, з яких дев'ять, як повідомив голова ОВА Олег Кіпер, було знищено у Одеській області, а також одну ракету Х-59 та один дрон невстановленого типу, скоріш за все HAWK перехопив якраз два Shahed-и. І зробив це, як зазначив Микола Олещук, зі 100% ефективністю.

Зазначимо, що у порівнянні із такими ЗРК середньої дії, як NASAMS або IRIS-T SLM, MIM-23 HAWK, навіть у версії Improved Phase III, належить вже до застарілих ЗРК. Введений у першій версії в експлуатацію у США ще у 1960 році він під час всієї Холодної війни залишався основним ЗРК країн НАТО, а також ще досі перебуває на озброєнні понад 10 країн.

Сам по собі комплекс доволі розгалужений і складається з оглядової РЛС AN/MPQ-50 з дальністю виявлення цілей до 100 км, РЛС виявлення маловисотних цілей AN/MPQ-62, РЛС підсвітки цілей AN/MPQ-61, командного пункту, пускових (зазвичай по три на одну РЛС підсвітки) та машин заряджання.

Improved Hawk Phase III
Склад Improved HAWK Phase III

Дальність знищення цілей зенітними ракетами з напівактивним радіолокаційним наведенням складає 45-50 км, а висотність цілі - до 20 км. Ракета має доволі потужну бойову частину вагою 74 кг.

Й попри, на сьогоднішній час, архаїчність комплексу, головна його перевага - масовість. Ракет до нього було вироблено понад 40 тисяч одиниць, що дозволяє говорити про більш ніж значний ресурс для безперебійного їх постачання до України.

Але вкрай важливо те, що HAWK може бути модернізований до більш сучасного рівня. Існує версія HAWK XXI, яка зараз стоїть на озброєнні Туреччини. У ній застарілі оглядові РЛС замінені на сучасний AN/MPQ-64 Sentinel та проведена цифровізація командного пункту для прискорення швидкості реакції комплексу та його інтеграції в автоматизовані системи управління та передачі інформації.

Склад HAWK XXI
Склад HAWK XXI

Й можливо, що доволі довга затримка між оголошенням про передачу та першою демонстрацією роботи HAWK у ЗСУ пов'язана якраз з таким оновленням.

Читайте також: Чи дійсно Чорноморський флот РФ у пастці та не зможе покинути акваторію, або навпаки посилений