xcounter
#

Поляки роздумують над розвідувальним роботом, одним з варіантів може бути власний Hunter

1785
Роботизована платформа Hunter, скріншот з відео Defence24
Роботизована платформа Hunter, скріншот з відео Defence24

Наземні роботизовані платформи – один з напрямків, якому сьогодні приділяється все більше уваги в контексті використання на полі бою для виконання різних завдань

Польща роздумує над тим, щоб мати на озброєнні власного війська роботизовані платформи – як повідомляє видання Defence24, Агенція озброєнь [Agencja Uzbrojenia] має намір провести попередні консультації щодо безпілотної розвідувальної машини.

Поки що задачі визначені наступним чином – передусім потрібно проаналізувати, що пропонує ринок у цьому напрямку і визначити, які можливості може запропонувати вітчизняні та західні компанії.

Читайте також: Корейський експрес у дії: продемонстровано перші екземпляри FA-50 та К239 Chunmoo для Польщі
Hunter роботизована платформа Польща
Роботизована платформа Hunter, скріншот з відео Defence24

Далі – терміни закупівлі такої техніки, витрати на закупівлю, безпосередньо експлуатацію та списання, а також інформація щодо навчання на такі машини тощо.

Серед питань є також й умови передачі технологій та обслуговування силами підприємств вже польської оборонної промисловості, за умови закупівлі таких машин у закордонних компаній. І також забезпечення безпеки таких постачань.

Як відзначається, майбутня розвідувальна машина має виконувати власне не тільки розвідувальні функції, а й використовуватися як платформа для тилового забезпечення, зокрема й для підрозділів легкої піхоти.

Як зауважують у виданні, одним з варіантів для такої розвідувальної машини цілком може бути роботизована платформа Hunter від Варшавського дослідного інституту автоматики та вимірювань PIAP.

Машина може бути оснащена дистанційно керованим бойовим модулем ZMU-03 від польської компанії AREX, що входить до складу WB Group, на платформу також можуть бути встановлені оптико-електронні системи для спостереження, розвідки та ідентифікації цілей.

Читайте також: Польща офіційно закупила протитанкові ракети Hellfire: скільки коштують та скільки чекати