xcounter
#

Показові цифри від міноборони Німеччини: скільки коштів "з’їдає" ремонт, запчастини та логістика для України

3883
САУ PzH 2000 на озброєнні ЗСУ, фото 43-ї окремої артилерійської бригади
САУ PzH 2000 на озброєнні ЗСУ, фото 43-ї окремої артилерійської бригади

В оборонному відомстві Німеччини детально розписали, на що їм не вистачає коштів для оборонної допомоги Україні, і дані вийшли доволі промовистими

Німецьке видання Bild в одному зі своїх матеріалів розповідає, що оборонне відомство Німеччини "б’є на сполох" через те, що у бюджеті країни на 2024 рік не вистачає одразу понад п’яти мільярдів євро для оборонної допомоги Україні — наголошується, що міністр фінансів країни Крістіан Лінднер виділив аж надто мало коштів для цього.

ЗРК IRIS-T
ЗРК IRIS-T, фото – скріншот з відео Повітряних Сил ЗСУ

Так, річ у тім, що оборонна підтримка України виділяється з бюджету "загального фінансового управління", і у 2024 році на ці потреби було виділено лише 4 млрд євро, з яких на нові військові проєкти у 2024 році залишається лише 120 млн євро, решта коштів підуть на вже обіцяні програми та допомоги міністерства закордонних справ, розповідають у Bild.

Читайте також: Якої бронетехніки сьогодні найбільше не вистачає ЗСУ на полі бою
ЗСУ Gepard Україна зброя
Зенітна самохідна установка Gepard

Водночас щодо тих 5,22 млрд євро, яких не вистачає для оборонної допомоги для України, то міноборони Німеччини детально розписало напрямки та конкретні суми, які потрібні для реалізації тих чи інших проєктів.

Передусім тут показовим є те, що майже половина цієї суми (44,82%) — а саме 2,34 млрд євро — передбачена на такі "буденні" питання, як ремонт, запчастини та логістика.

Leopard 2A4 ЗСУ
Перший Leopard 2A4 зі складу ЗСУ, переданий для ремонту на завод Bumar-Labedy, 22 липня 2023 року, фото ілюстративне, джерело - Twitter-профіль міністра оборони Польщі Маріуша Блащака

Це насправді вкотре дозволяє нагадати, що оборонна допомога від союзників — це не тільки залізо, але й непомітні, на перший погляд, речі, які можуть "з’їдати" значні частини виділених коштів, але які водночас критично необхідні для того, щоб пошкоджена на полі бою техніка Сил оборони України якнайшвидше поверталася в стрій, щоб і далі нищити російське військо.

Ще 880 млн євро має бути виділений на такий важливий напрямок, як посилення української протиповітряної оборони. Для прикладу, у відкритих джерелах можна знайти інформацію, що один ЗРК IRIS-T оцінюється у 140 млн євро, а одна ракета до нього — 380 тисяч євро. Грубо кажучи, за ці кошти можна профінансувати постачання Україні декількох ЗРК і сотень ракет до них тощо.

Ще 675 млн євро планують виділити на бойові броньовані машини, 390 млн євро — на навчання, і ще 935 млн євро — на засоби захисту. Крім того, зараз також не передбачене фінансування на заміну техніки, яку Німеччина передала Україні, а це 525 млн євро, які, втім, не входять в озвучену раніше цифру у 5,22 млрд євро і йдуть "окремими рядком".

Разом з тим, аж ніяк не виключено, що зрештою цю суму буде включено до бюджету на наступний рік, бо остаточно він має бути затверджений у середині листопада, і, як наголошують у виданні, до того часу очікуються "важкі перемовини".

Наприклад, відповідальний за оборонний бюджет у бюджетному комітеті Андреас Шварц відзначив, що "ми повинні стримати своє слово" і що "не має бути так, щоб у нас вичерпалися фінансові можливості, коли справа дійде до допомоги Україні у наступному році".

Нагадаємо, раніше минулого тижня стало відомо, що Німеччина передала до України черговий пакет допомоги з зенітними самохідними установками Gepard, безпілотниками та іншою технікою.

Читайте також: Пілоти ПС ЗСУ швидко опановують F-16: незабаром будуть перші польоти з інструктором