xcounter
#

Південна Корея замінить ударні AH-1 Cobra на H155 від Airbus

Концепт ударної версії від H155 (зображення: Airbus)
Концепт ударної версії від H155 (зображення: Airbus)
4261

Ударна версія H155, виробництво якої локалізовано під назвою LAH у Кореї, матиме дійсно широкі ударні можливості включно з атакою у режимі NLOS

Спеціалізовані ударні вертольоти типу AH-64 Apache та AH-1 Cobra стають все більшою розкішшю навіть для доволі заможних країн, які не економлять на власній оборонні. Й Південна Корея стала черговим прикладом цієї ситуації та прийняла рішення не замінювати AH-1 Cobra на спеціалізовані ударні гелікоптери, а закупити багатофункціональні H155 від Airbus з ударними функціями.

Як пише Janes з посиланням на представника Управління програми оборонних закупівель (DAPA) було прийнято рішення замінити їх локалізованою версією H155 від Airbus - LAH яка виробляється Korea Aerospace Industries (KAI). Ці машини будуть оснащені передовими системами та матимуть розширені можливості для ведення бойових дій.

Читайте також: У РФ заявили, що у 2024 отримають літаки Дальньої авіації на "нових принципах"
H155
H155 у цивільній версії (фото: Airbus)
Зазначимо, що локалізація H155 була реалізована у Кореї на основі домовленості 2015 року при цьому передбачала доволі серозні зміни у конструкції машини. Зокрема була перероблена кабіна, системи двигуна та лопаті, а перший політ LAH здійснив у 2019 році. А у грудні 2022 року KAI отримала замовлення на перші 10 вертольотів за 302 млн доларів.

Водночас тепер на їх виробництво планується витратити 4,41 млрд доларів, що дозволить замінити американські ударні AH-1 Cobra, а також легкі MD 500 по вичерпанню строку їх експлуатації до 2031 року.

LAH (фото: Korea Aerospace Industries)

LAH в ударній версії озброєний 20-мм автоматичною гарматою у рухомій турелі, можливістю підвіски блоків з некерованими ракетами, а також використання високоточного озброєння. Зокрема завдяки співпраці з Israel Aerospace Industries корейська Hanwha Defense створила протитанкову ракету Chungum з дальністю знищення цілей до 8 км та тепловізійною головкою самонаведення.

Останнє дозволяє здійснювати запуск ракети у режимі "вистрілив-забув", але за проєктом у систему наведення додано й канал зв'язку з носієм через оптоволоконний кабель, що дозволяє цією ракетою працювати у режимі NLOS, керуючи нею вже після старту. Тобто по суті мова йде про корейський Spike.

Кількість вертольотів LAH, які мають бути виготовлені наразі не повідомляється, але якщо заміна буде у пропорції 1 до 1, то тоді мова йде про необхідність замінити 60 AH-1 та 45 MD-500, загалом - 105 машин.

Водночас це не означає, що Корея буде мати лише LAH у ролі ударного вертольоту, бо у розпорядженні Сеулу ще є 36 AH-64 Apache у найсучаснішій версії Guardian. Водночас вартість цих машин, яка зараз орієнтовно складає близько 120 млн за одиницю, не дозволяє масштабувати їх авіапарк у строю. Більше того, відлякує навіть доволі заможних покупців, наприклад, Німеччину, яка у пошуках заміни проблемного Tiger замість Apache вирішила також закупити вертольоти від Airbus - H145M.

Читайте також: Скільки грошей треба витратити на технічне обслуговування Leopard 2, якщо в тебе декілька сотень танків