xcounter
#

Нові рідкісні кадри, як ЗСУ використовують високоточні ракети APKWS в "дуеті" з Humvee

9557
Художнє зображення пускової LAND-LGR4, з якої можна запускати ракети APKWS. Фото: Arnold Defense
Художнє зображення пускової LAND-LGR4, з якої можна запускати ракети APKWS. Фото: Arnold Defense

ЗСУ мають на озброєнні дійсне цікаве та мобільне рішення для запуску високоточних 70-мм ракет

Збройні Сили вже використовують високоточні ракети APKWS проти рашистів – одне з перших відео із застосуванням цих ракет по російському окупаційному війську з’явилося в мережі наприкінці квітня, і раніше ми детально розповідали про те, чому таких ракет має бути більше.

Водночас тепер ми маємо можливість поближче роздивитися ці мобільні засоби ураження ворога і на досить рідкісних кадрах цих установок в Україні побачити, що вони являють собою встановлену на шасі військового автомобіля HMMWV M1152A1 пускової установки LAND-LGR4 від компанії Arnold Defense.

Читайте також: США відстрілювали високоточні ракети APKWS із OV-10 Bronco по терористам, і це може дещо "підказати" ЗСУ

Як відзначає розробник, пускова LAND-LGR4 – "це легкий та надійний засіб, що забезпечує вогневу підтримку, яка раніше була доступна лише із застосуванням авіаційних засобів". Може встановлюватися як окремо, так і на мобільні наземні чи надводні платформи. Адаптована зокрема і до запуску ракет APKWS. Вперше представлена в 2017 році на виставці DSEi в Лондоні.

пускова установка APKWS
Пускова установка для ракет APKWS. Фото: Arnold Defense

Кількість ракет в пусковій – чотири одиниці. Мінімальна дальність, декларована розробником, становить близько 1,1 км, максимальна – 8 км, у випадку застосування високоточних ракет – 6 км. Вага порожньої пускової – 27,2 кг.

Нагадаємо, що ще в серпні 2022 року Німеччина повідомляла про передачу Україні машин з високоточними ракетами APKWS, а на початку січня 2023 року офіційно відзначалося, що цей доволі цікавий засіб утилізації ворога вже передано ЗСУ. Щоправда, в офіційному переліку переданої зброї ці машини позначаються як "встановлені на пікапах 70-мм ракетні установки" (в оригіналі "20 rocket launchers 70mm on pick-up trucks with rockets").

Читайте також: Скільки коштує високоточний APKWS і на скільки адекватний цінник у порівнянні з іншим озброєнням