Минулого тижня Німеччина разом з Францією після низки суперечок у програмі створення танка наступного покоління Main Ground Combat System (MGCS) все ж таки розподілили роботи по цьому проєкту і вже офіційно погодили угоду про розробку майбутньої системи бойових танків, і тепер компанії можуть розпочати роботи над своїми пропозиціями, які мають надійти у найближчі місяці.
Разом з тим, у рамках цієї програми є низка інших цікавих нюансів, про які розповідає видання Defense News. Як загалом відзначив міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню, філософія проєкту MGCS полягає в тому, що вони планують створити "не стільки танк майбутнього, скільки майбутнє танка". Він також відзначив, що, наприклад, США ще не почали детальніше аналізувати епоху цих бойових машин після Abrams, тоді як РФ має "великі труднощі" у переході від теперішнього покоління танків до майбутнього.
Читайте також: Збройні сили Нідерландів хочуть отримати хоча б один танковий батальйон, але поки грошей немає
Очікується, що "євротанк" MGCS має замінити ті ж Leopard 2 орієнтовно у 2040-х роках, і Лекорню наголошує, що до того часу конкуренція у цьому напрямку ставатиме тільки жорсткішою, тому у створенні нового танка варто акцентувати передусім на технологічних та інноваційних проривах і фактично вивести цю машину в інший сегмент ринку, щоб покращити її експортні перспективи.
Щодо розділення робіт над демонстратором танка, то їх поділять порівну, як і виробниці потужності. Але Лекорню все ж акцентував на тому, що в основі підписаної 26 квітня угоди передусім лежить той факт, що уряди двох країн — Франції та Німеччини — підтвердили, що у 2040 році цим двом країнам треба буде один і той самий танк.
Як додає міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, то програмою MGCS цікавляться й інші країни. Передусім це Італія, а також країни Східної Європи. Втім, чи не виникнуть ті самі проблеми з розподілом робіт, якщо до програми офіційно долучиться більша кількість учасників, спрогнозувати важко.
Повертаючись до проєкта "євротанка", то його планують поділити на вісім напрямків — це основна платформа, башта з озброєнням, засоби зв’язку РЕБ тощо. Частина напрямків буде розвиватися у рамках спільного партнерства Німеччини і Франції, а частина буде "суто національною", як стверджує Лекорню. Звичайно, що з урахуванням промислового досвіду тієї чи іншої країни.
Важливими завданнями, які мають бути вирішені у "євротанку" — це вразливість машин проти безпілотних літальних апаратів, а також зниження ефективності 120-мм гармат проти броні, що постійно удосконалюється. Рішення по гарматі ще, зрозуміло, не прийняли, але розглядають калібр у 130-мм чи 140-мм. Щодо силової установки, то у Бундесвері вважають, що вона має бути гібридною дизель-електричною.
Читайте також: Ізраїль дав остаточну відповідь на питання, чи є у танка майбутнє на полі бою