xcounter
#

"Мінерал-У": перші зображення нової РЛС розвідки та цілевказування від ДП "Квант-Радіолокація"

Нова розробка може посилити потенціал берегового протикорабельного комплексу "Нептун"
"Мінерал-У" у положенні по-похідному
"Мінерал-У" у положенні по-похідному
13376

ДП Науково-дослідний інститут радіолокаційних систем "Квант-Радіолокація" передасть Збройним силам України у наступному році декілька зразків нової унікальної мобільної РЛС "Мінерал-У".

"Мінерал-У" – це багатофункціональний радіолокаційний комплекс, створений з використанням нових підходів та нової елементної бази.

Станція призначена для виявлення, класифікації надводних цілей на значній відстані - до 500-600 км, а також видачі цілевказівки засобам ураження. У складі комплексу є активний і пасивний канали.

Читайте також: Ударна "заобрійна" сила ВМС: що стоїть за новими морськими пріоритетами Міністра оборони

У інтерв'ю журналу Defense Express директор ДП НДІ РС "Квант-Радіолокація" Едуард Касапов наголосив, що “наш новий "Мінерал-У" - найбільш технологічний зразок у лінійці РЛС-систем та комплексів висвітлення надводної обстановки та цілевказування різним засобам ураження.

Мінерал-У
"Мінерал-У" в робочому положенні

"Мінерал-У" - це універсальний комплекс, який стане в пригоді будь-якій ударній ракетній зброї, яка працює по надводних цілях. Ця станція, звісно, також може бути потрібна і береговому протикорабельному комплексу "Нептуну", що розроблений ДержККБ "Луч" .

Нептун
Склад комплексу "Нептун"
Нептун
Заявлялось, що на озброєння ЗСУ має поступити три дивізіони "Нептуна"

У новій розробці нам вдалося поєднати наш багатий досвід і компетенції та нові сучасні рішення засновані на новій елементній базі.

За часів СРСР і до початку військового протистояння з Російською Федерацією багатофункціональні РЛС висвітлення надводної обстановки та цілевказівки для засобів враження "Мінерал", "Моноліт" та "Мінерал-МЕ", які були розроблені ДП НДІ РС "Квант-Радіолокація", встановлювались на значній кількості різних бойових кораблів, а також на окремих типах цілевказування берегових комплексів, які розроблялися за часів СРСР, наголосив Едуард Касапов.

Нептун
У командому пункті "Нептуна"

"Мінерал-У" розміщується на автомобільній платформі, вирізняється надійністю, а також, завдяки прийнятим технічним рішенням, має кращі тактико-технічні параметри, а саме: точність визначення несучої частоти; підвищену чутливість приймального тракту, і, як наслідок, більш високу дальність виявлення цілей; підвищену вірогідність класифікації цілей.

Довідково:

У серпні 1997 року ДП Науково-дослідний інститут радіолокаційних систем "Квант-Радіолокація" було включено до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки України.

Сьогодні підприємство одне з небагатьох в Україні розробляє широкий спектр нових радіолокаційних станцій військового призначення, що використовуються для висвітлення наземної, надводної та повітряної обстановки, а також для цілевказування засобам враження. Проте робити це доводиться в складних умовах – з огляду і на пандемію, і на врахування жорстких вимог до нових зразків техніки та озброєння.

Про те, як у ДП НДІ РС “Квант-Радіолокація” справляються з викликами сьогодення - у найближчому номері журналу Defense Express.

Читайте також: Міністр оборони України обіцяє замовлення на "Нептун" найближчим часом