Військова промисловість КНДР має дуже щільний ореол таємничості, тому тут ефект сенсації може викликати поява будь-яких даних по цій темі в ЗМІ, наприклад як це було із розписом про деталі виробництва снарядів у КНДР для РФ, де були деталі про заводи, джерело сировини, плани та строки.
На цьому тлі особливо цінною може виглядати будь-яка оглядова публікація в ЗМІ загалом по військовій промисловості КНДР. Тому тут є важливою колонка по відповідній темі, опублікована на порталі Defense News за авторства південнокорейського дослідника, професора Корейського університету національної оборони Єнджун Кіма.
Читайте також: "Українська бронетехніка" передала Нацгвардії партію своїх нових машин з РЕБ
Для початку, там автор наводить такі цікаві дані – по факту, в Північній Кореї налічується 300 військових заводів, на яких працює 500 тисяч працівників.
При цьому, за різними оцінками, питома частка саме військово-промислового комплексу в економіці КНДР загалом складає від 30 до 60%, обсяг щорічного виробництва оцінюється в еквівалент 10 мільярдів доларів, орієнтовні затрати по ракетній програмі складають еквівалент 600 мільйонів доларів щороку, орієнтовні затрати на ядерну програму – еквівалент 700 мільйонів доларів щороку.
До 2022 року північнокорейська пропаганда в своїх публікаціях воліла взагалі якби не "помічати" факт наявності військових заводів в своїй країні, а будь-які подібні виробництва відносились до "підприємств загального характеру". Але от якраз з 2022 року відбувся певний ідеологічний поворот, і в офіційній пресі тоді з’явилось аж 18 публікацій про те, як північнокорейський диктатор Ким Чен Ин відвідував військові заводи КНДР, та інспектував зокрема якість їх роботи.
В той проміжок режим чучхе в Північній Кореї заодно взяв курс на явну модернізацію своєї оборонної промисловості, що також зокрема відображалось в публікаціях місцевих пропагандистів.
Цікаво, що в структурі північнокорейського режиму чучхе за роботу місцевого ВПК відповідає так звана "Друга економічна комісія". І тут достеменно відомо, що цьогоріч Ким Чен Ин змінив керівництво цієї "Другої економічної комісії", яка окрім всього іншого відповідає й за успішність продажу північнокорейського озброєння на зовнішні ринки.
Також цікавим є факт, що усі 300 військових заводів Північної Кореї зосереджені буквально в кількох регіонах – Північний та Південний Пхьонан, Північний та Південний Хамгьон, Чаган та Канвондо.
Раніше Defense Express розповідав про заяви КНДР за наявність одразу 250 установок під ракети Hwasong-11D, і це більше чим в РФ під "Іскандери".
Читайте також: В Польщі розкрили, скільки в них уже зараз є танків K2, та скільки мають поставити у 2024 та 2025 роках