Україна входить до десятки країн світу, що займаються розробками й виробництвом радіолокаційних систем. Збереглися необхідні для такої діяльності наукові школи, є національні виробники відповідної елементної бази й комплектуючих. Виробництво радіолокаційної техніки налагоджене в більш-менш замкнутому циклі. Однак вітчизняні споживачі до початку російської агресії не радували своїх виробників високим попитом на українську продукцію. Значною мірою, починаючи з 1992 року і до моменту початку російської агресії, українська продукція стала більш популярною за кордоном, ніж у себе вдома.
Потенціал
Наразі в Україні діє низка провідних підприємств з розробки та виробництва засобів радіолокації. Частина з них є спадком радянського союзу, а частина з’явилася за часів незалежності. Всі вони формують вітчизняний конструкторський, дослідницький та виробничий потенціал. За формою власності ці підприємства поділені на державні та приватні. Державний сегмент компаній формує відповідний кластер у ДК "Укроборонпром".
Читайте також: Що вміють мобільні радіолокаційні комплекси розвідки, спостереження та збору інформації "Тайра" та "Харза"
До нього, зокрема, входять КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", ДП "Науково-дослідний інститут "Квант", ВАТ "Завод "Квант", ДП "Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут", ДП "Науково-дослідний інститут радіоелектронної техніки", ДП "Завод "Генератор", ДП "Балаклійський ремонтний завод" та інші. До приватних підприємств, які провадять самостійну науково-виробничу та підприємницьку діяльність, відносяться ХК "Укрспецтехніка", ТОВ "НВП "Аеротехніка МЛТ", ТОВ "Радіонікс".
Якщо говорити про експортну складову їх діяльності, то у зв’язку з тим, що інформація про обсяги міжнародних передач озброєнь радіотехнічних військ, здійснених Україною, в офіційних звітах Державної служби експортного контролю та Реєстру звичайних озброєнь ООН відсутня, доводиться в переважній більшості користуватися лише деякими даними, оприлюдненими в ЗМІ. Вони, напевно, є неповними, але все ж таки дають загальну уяву про те, які радіотехнічні системи та відповідні послуги в цій галузі від українських виробників мали найбільший попит на міжнародному ринку за звітний період.
доступна передплатникам
Щоб отримати доступ, необхідно зареєструватись на сайті та обрати варіант передплати.
РЕЄСТРАЦІЯ