xcounter
#

Яке завдання мають вирішити виробники засобів протидії БПЛА, навіть якщо є круті системи боротьби з дронами

2282
U.S. Army Photo by Pv2 James Newsome
U.S. Army Photo by Pv2 James Newsome

У США роздумують над тим, як в еру високотехнологічного озброєння розв’язувати питання актуального програмного забезпечення передусім у польових умовах

Мати на озброєнні сучасні засоби протидії такій загрозі, як різні безпілотні літальні апарати, сьогодні надважлива задача для армій світу, і у США активно працюють над тим, щоб захиститися від такої загрози, створюючи зокрема і лазерні системи проти дронів, але водночас також акцентують на важливості й такої складової, як програмне забезпечення, яке управляє цими всіма системами.

Мобільна лазерна система H4 на звичайному пікапів, фото Raytheon
Мобільна лазерна система H4 на звичайному пікапів, фото Raytheon

Таке питання на одній з конференції з нових технологій порушив виконавчий директор програми Корпусу морської піхоти США з наземних систем Стівен Боуден, розповідає видання Defense One.

Читайте також: У норвезької Nammo є круті гранати, які складаються "як lego" і допомогли б ЗСУ виганяти рашистів з окопів

"Оскільки загрози змінюються, і різні загрози проявляються у різних форм-факторах, скажімо, роїв дронів або окремих людей, то як ваше програмне забезпечення буде адаптуватися до цього?" — каже Боуден, говорячи про те, що за потреби морський піхотинець не завжди зможе завантажити необхідне програмне забезпечення.

Система DE M-SHORAD.
Система DE M-SHORAD. Фото U.S. Army

На те, що виробники мають звертати особливу увагу на програмне забезпечення у контексті розробки засобів протидії БПЛА, наголошують і в Об’єднаному командуванні спеціальних операцій.

"Якщо є новий радар або нова камера чи новий датчик, який ви хотіли б інтегрувати та використовувати, ви повинні мати можливість додати його до чинного набору пропозицій...це не може бути таким масштабним і обтяжливим процесом. І це повертає нас до програмного забезпечення", — відзначила підполковник Габріела Аррайс.

Як зауважує Аррайс, загалом це питання актуальне не тільки для систем протидії дронам, але й концепції Об’єднаного комбінованого управління та контролю в цілому (Joint All-Domain Command and Control або жJADC2).

За її словами, це все потребує програмного забезпечення, яке б допомагало якнайшвидше як аналізувати дані, так й обмінюватися інформацією, щоб командири мали час на прийняття рішень — і також Аррайс наголошує, що компанії мають ділитися власними даними, програмними інтерфейсами і документацією по API. І що іноді виникають проблеми, коли нові технології треба "подружити" зі старими, і для цього теж потрібні рішення, щоб все працювало так, як слід.

Читайте також: Ракета AIM-9 від США під крилом МіГ-29: чому у цьому технологічна відсталість СРСР має стати у пригоді