Мати на озброєнні сучасні засоби протидії такій загрозі, як різні безпілотні літальні апарати, сьогодні надважлива задача для армій світу, і у США активно працюють над тим, щоб захиститися від такої загрози, створюючи зокрема і лазерні системи проти дронів, але водночас також акцентують на важливості й такої складової, як програмне забезпечення, яке управляє цими всіма системами.

Таке питання на одній з конференції з нових технологій порушив виконавчий директор програми Корпусу морської піхоти США з наземних систем Стівен Боуден, розповідає видання Defense One.
Читайте також: У норвезької Nammo є круті гранати, які складаються "як lego" і допомогли б ЗСУ виганяти рашистів з окопів
"Оскільки загрози змінюються, і різні загрози проявляються у різних форм-факторах, скажімо, роїв дронів або окремих людей, то як ваше програмне забезпечення буде адаптуватися до цього?" — каже Боуден, говорячи про те, що за потреби морський піхотинець не завжди зможе завантажити необхідне програмне забезпечення.

На те, що виробники мають звертати особливу увагу на програмне забезпечення у контексті розробки засобів протидії БПЛА, наголошують і в Об’єднаному командуванні спеціальних операцій.
"Якщо є новий радар або нова камера чи новий датчик, який ви хотіли б інтегрувати та використовувати, ви повинні мати можливість додати його до чинного набору пропозицій...це не може бути таким масштабним і обтяжливим процесом. І це повертає нас до програмного забезпечення", — відзначила підполковник Габріела Аррайс.
Як зауважує Аррайс, загалом це питання актуальне не тільки для систем протидії дронам, але й концепції Об’єднаного комбінованого управління та контролю в цілому (Joint All-Domain Command and Control або жJADC2).
За її словами, це все потребує програмного забезпечення, яке б допомагало якнайшвидше як аналізувати дані, так й обмінюватися інформацією, щоб командири мали час на прийняття рішень — і також Аррайс наголошує, що компанії мають ділитися власними даними, програмними інтерфейсами і документацією по API. І що іноді виникають проблеми, коли нові технології треба "подружити" зі старими, і для цього теж потрібні рішення, щоб все працювало так, як слід.
Читайте також: Ракета AIM-9 від США під крилом МіГ-29: чому у цьому технологічна відсталість СРСР має стати у пригоді