xcounter
#

Як британці роблять гусениці для бронетехніки ЗСУ - документація часів Холодної війни та музейні експонати

4592
Скріншот з Cook Defence Systems
Скріншот з Cook Defence Systems

Велика Британія відіграє важливу роль у посиленні, а також й відновленні можливостей Сил оборони України, і йдеться також і про радянську техніку

Міністерство оборони Великої Британії нещодавно оголосило про нову оборонну допомогу для України, і крім фінансування постачання артилерійських снарядів, а також ракет Brimstone, йшлося і про серію контрактів на "декілька мільйонів фунтів" між відділом закупівель оборонного відомства Defense Equipment & Support (DE&S) та компанією Cook Defense Systems на постачання гусениць для танків й іншої бронетехніки Збройних Сил України.

Компанія Cook Defense Systems (CDS) є провідним світовим розробником і виробником гусениць для танків. Як розповідають у виданні UK Defence Journal, у рамках укладених контрактів йдеться про постачання запасних частин до 500 українських бронемашин — причому як до танків Challenger 2 чи машин сімейства CVR(T) (Combat Vehicle Reconnaissance (Tracked)), так і до "платформ радянської епохи", які є на озброєнні українського війська.

Читайте також: Велика Британія скорочує армію та до 2030 року списує 13 зразків озброєння, включно з AS90 та Stormer
танк Challenger 2 Збройні Сили України
Challenger 2 у ЗСУ, скріншот з відео Десантно-штурмових військ

"Ми маємо довгу історію постачань гусениць для всієї бронетехніки британського війська і багатьох союзних збройних сил, але виконання цих контрактів для України було зовсім іншим завданням", — відзначив директор з управління Cook Defense Systems Вільям Кук.

Як відзначається, щоб створити нові гусениці, які можна було б використовувати на радянських бронемашинах, фахівці компанії працювали з музейними експонатами, а також з документацією часів Холодної війни та технічними експертами з бронетехніки. "Нам довелося реконструювати багато наших власних ноу-хау, працюючи при цьому з доступними нам виробничими процесами та матеріалами", — зауважує Вільям Кук.

БМП-1АМ
Трофейна БМП-1АМ "Басурманин", листопад 2023 року

За його словами, найбільшою проблемою у цьому процесі стало питання, як майже подвоїти продуктивність компанії — було реконфігуровано виробничі лінії, найнято більше працівників — "всюди, де це було можливо". "Ми робимо все це з наполегливістю, небаченою у мирний час. Ми знаємо, що на передовій є українські військові, життя яких залежать від того, що ми робимо", — відзначає Кук.

"Те, чого досягла компанія Cook Defense, є прекрасним прикладом британської виробничої досконалості та винахідливості у поєднанні з підходом "можна зробити" до розв'язання проблем. Компанія застосувала свій перевірений досвід та поєднала його з креативністю, щоб знайти рішення, яке принесе величезну користь Україні", — відзначила директор оперативного управління DE&S генерал-майор Анна-Лі Рейлі.

Раніше Defense Express розповідав, що Велика Британія передає Україні одразу 200 високоточних ракет Brimstone, які ЗСУ використовують ще з 2022 року і які вже продемонстрували свою високу ефективність на полі бою.

Читайте також: Мільярди доларів на розвиток дронів на 10 років, британці хочуть озброїтися сучасними безпілотними системами