xcounter
#

Чому для знищення рашистів вітчизняні БПЛА такі ж важливі, як і ракети від США

3965
Безпілотник "ШАРК", фото - "Укрспецсистемс"
Безпілотник "ШАРК", фото - "Укрспецсистемс"

Або чому необхідно "бачити" ворога через дрон, щоб завдати йому максимальних втрат

У відкритому доступі є відео про те, як бійці Сил оборони України на одному із напрямків фронту ефективно уразили будинок, в якому засіли оператори рашистських БПЛА ZALA.

Зазначається, що для цього удару були залучені бійці 40-го розвідувального батальйону, 73-го морського центру ССО та 32 артилерійської бригади Корпусу морської піхоти ВМСУ, засобом ураження виступили ракето-бомби GLSDB від США, випущені з ракетної системи M142 HIMARS.

Читайте також: Один із заводів в Україні робить 20 тис корпусів на міни та снаряди, хоче вийти на 100 тис в місяць

А от для видачі цілевказівки, спостереження та фіксації результатів удару був використаний вітчизняний безпілотник Shark виробництва компанії "Укрспецсистемс", котра в свою чергу входить до складу NAUDI (Національна асоціація оборонної промисловості).

Виконання ракетного удару по операторам рашистських БПЛА Zala із використанням дрона Shark, весна 2024 року, стоп-кадр відео із соцмереж

На перший погляд, навіть в поточних умовах виглядає уже звичної справа, коли Сили оборони України використовують безпілотники Shark для виконання високоточних ракетних ударів по ворогу, і ці дрони при цьому демонструють свої стабільно високі характеристики.

Наприклад, наприкінці лютого 2024 року наш HIMARS завдав удар по полігону рашистів на тимчасово окупованій частині Херсонщини, в результаті якого було знищено десятки окупантів із 810-ої бригади морської піхоти ЧФ РФ та 81-го самохідного артполку.

Для коригування цього удару використовувався також безпілотник Shark, який протягом цього удару по суті "висів" над полігоном, хоча цей об’єкт в теорії був щільно захищений засобами ППО та РЕБ. І така картина може здаватись як те, що "само собою зрозуміле".

Але давайте поглянемо на це з іншої сторони. Пряма військова допомога США, за деякими виключеннями, вже не постачається Україні регулярно протягом останніх кількох місяців. На цьому тлі будь-якого типу ракетні боєприпаси до M142 HIMARS стають дефіцитними, щоб їх використовувати максимально ефективно в поточних умовах – необхідно вдосконалювати власний контур розвідки та виявлення цілей.

На цьому тлі особливої ваги набувають характеристики безпілотників літакового типу, які застосовуються нашими воїнами для виявлення цілі, коригування вогню та фіксації результатів удару. Тому так і насправді виходить, що для результативного знищення російських окупантів вітчизняні БПЛА стають такі ж важливі, як і ракети від США.

Тим більш, що наприклад розробники того самого дрона Shark від "Укрспецсистемс" (входить до складу NAUDI) докладали методичних зусиль для того, щоб зробити свою розробку максимально стійкою до будь-якого впливу противника. Наприклад, в одному із інтерв’ю представники цієї компанії прямо заявили, що для вдосконалення "Шарка" враховували навіть відгуки та коментарі в соцмережах.

Читайте також: Україна матиме ракети до 700 км, але чи реально самим зробити всю зброю, що треба