xcounter
#

Чи може Південна Корея робити ракети під M270, бо якщо так - нам це треба

2922
K239 Chunmoo, фото ілюстративне
K239 Chunmoo, фото ілюстративне

Що варто розуміти про одну цікаву потенційну можливість від південнокорейського ОПК

Влада Південної Кореї заявила про "перегляд рішення" по поставці озброєння для України, на тлі стратегічних домовленостей, які між собою уклали Росія та Північна Корея. Очікування в Україні по такому "перегляду рішення" виглядають максимально високими, одразу на рівні масштабних поставок сучасних танків К2, САУ К9 чи реактивних систем K239 Chonmoo, хоча тут варто орієнтуватись на більш прагматичні варіанти, про які Defense Express розповідав у окремій публікації.

Південнокорейська преса при цьому заявляє дані, що скоріш за все для України можуть бути поставлені 155-мм артилерійські засоби, неназвані засоби ППО та "деяке інше озброєння" з тим, щоб створити певну "стратегічну невизначеність" для новоявленого альянсу КНДР та РФ.

Читайте також: Чим круті боєприпаси SMArt, якими ЗСУ б’ють ворога, і в чому критична перевага над Excalibur чи Vulcan
K239 Chunmoo (польська назва - Homar-K)

Схоже, що в цій ситуації варто враховувати не тільки "масштабні" варіанти від Південної Кореї, які б могли тут і зараз зміцнити ЗСУ, але й також – більш "точкові" історії, котрі однак теж можуть дати важливий позитивний ефект.

Як приклад – ще на початку червня цього року, ще задовго до публічних оголошень про домовленості між Росією та Північною Кореєю, та про рішення Республіки Кореї давати зброю України, південнокорейський OSINT-дослідник Mason_8718 розповів про такий цікавий аспект: схоже, що південнокорейський ОПК цілком здатен виготовляти різну номенклатуру 227-мм некерованих та керованих снарядів, які цілком адаптивні під M270 MLRS.

У такому своєму висновку Mason_8718 виходить із того, що Південна Корея насправді уже 10 років експортує керовані реактивні снаряди в такому калібрі, і це стартувало ще задовго до укладення експортних контрактів на реактивні системи K239 Chonmoo.

При цьому з його матеріалів випливає, що тут мова переважно про керовані реактивні снаряди із касетним спорядженням DPICM, котрі офіційно входять до номенклатури боєприпасів під K239.

Блок з реактивними снарядами до K239, фото наводить Mason_8718

Від Defense Express додамо, що якщо наведені вище дані підтвердяться на практиці, то можлива локалізація виробництва 227-мм керованих ракет могла би бути однією з перспективних ланок співпраці між Україною та Південною Кореєю.

На цьому також слід звернути увагу на повідомлення, що на виставці Eurosatory 2024 в Парижі південнокорейська оборонна компанія Hanwha Aerospace презентувала зокрема макет балістичної ракети під індексом CTM-MR, виконана в калібрі 280 міліметрів і з дальністю стрільби до 160 кілометрів.

Виставковий стенд Hanwha Aerospace на Eurosatory 2024, де презентовано макет балістичної ракети CTM-MR на 160 км, червень 2024 року, фото - Andrzej Kiński
Читайте також: США зроблять 547 ракет до NASAMS, на це Україна може розраховувати