xcounter
#

Безпілотник "Фурія" прийнято на озброєння Збройних Сил України (відео)

5609
А1-СМ "Фурія" в небі
А1-СМ "Фурія" в небі

БпАК А1-СМ "Фурія" від НВП "Атлон Авіа" став першим вітчизняним комплексом, розробленим приватною компанією, який був прийнятий на озброєння української армії.

Безпілотний авіаційний комплекс розвідки та коригування вогню артилерії А1-СМ "Фурія", який розроблений та серійно випускається київським НВП "Атлон Авіа", прийнято на озброєння Збройних Сил України. Відповідний наказ №115 від 9 квітня 2020 року було підписано міністром оборони України Андрієм Тараном.

Прийняттю на озброєння передували не тільки тривалі державні випробування, але і успішна експлуатація дрону у військах та його ефективне використання у реальних боях на Донбасі протягом років. Таким чином БпАК А1-СМ "Фурія" став першим вітчизняним комплексом, розробленим приватною компанією, який був прийнятий на озброєння української армії.

Дивіться також: Безпілотний комплекс "Фурія": фото

Свого часу Defense Express зафільмував заводські льотні випробування А1-СМ "Фурія", на яких тестувалися всі режими роботи дрону.

Зазначимо, що з 2014 року до силових підрозділів України було поставлено понад 100 комплексів (в кожному по 2-3 дрони та одна станція управління). Основним оператором "Фурії" є артилерійські та ракетні частини ЗСУ, які успішно використовують дрони для розвідки та коригування вогню.

А1-СМ
Підготовка А1-СМ "Фурія" до зльоту

"Фурія" здатна проводити розвідку та визначати точні координати цілі, як вдень так і вночі, може знаходитись в повітрі понад 3 годин та має оперативний радіус у 50 км. У склад комплексу входить декілька літальних апаратів, денне та нічне корисне навантаження (включаючи тепловізійну камеру), наземна станція управління та обробки інформації, антени та інше додаткове обладнання.

А1-СМ
У склад комплексу А1-СМ "Фурія" входить декілька дронів та станція управління

Побудований за аеродинамічною схемою літаюче крило "Фурія" А1-СМ здатна розвивати швидкість до 130 км/год, підніматися до 2500 м, та долати до 200 км. Дрон, завдяки використанню склотканини, карбону та кевлару має максимальну злітну вагу у 5,5 кг, а живлення здійснюється потужною батареєю до 42000 mAh.

А1-СМ
"Фурія" в небі під Києвом

Зліт безпілотника здійснюється за допомогою еластичної або механічної катапульти, а посадка у штатному режимі - на парашуті, що спрощує експлуатацію дрона у реальних умовах.

Читайте також: Козак-2М1 від НВО "Практика": бронеавтомобіль прийнято на озброєння ЗСУ