Розвиток та застосування роботизованих платформ у повітрі, на землі, на воді і під водою - власне, вже давно домінуючий тренд. Провідні європейські країни та США планують посилити спроможності сухопутних військ за рахунок збільшення у їхньому складі різних роботизованих бойових платформ
В Україні на папері важливість цього напрямку також визнається у повній мірі. Тому підтвердження - Концепція застосування наземних роботизованих комплексів для виконання завдань Збройних Сил України. Ця Концепція була затверджена наказом начальника Генерального штабу ЗС України у 2016 р. і визначає орієнтири на період аж до 2030 р.
Читайте також: Битви роботів: світ та Україна (відео)
Концепція визначає, що створення і впровадження наземних роботизованих комплексів у ЗС України є однією з важливих передумов підвищення ефективності застосування військ, трансформації характеру, форм і способів ведення збройної боротьби. Роль і місце НРК у системі озброєнь ЗС України визначаються тим, що:
- роботизовані комплекси мають доповнювати традиційні види озброєнь та техніки практично у всіх формах і способах застосування військ (сил);
- можуть використовуватися для вирішення широкого кола завдань (розвідувальних, ударних, спеціальних) в різних умовах обстановки;
- можуть застосовуватися у війнах і збройних конфліктах різної інтенсивності, а також в ході миротворчих і антитерористичних операцій.
На тлі цього також було розроблено та затверджено оперативно-тактичні вимоги до шести типів роботизованих систем: вогневих, розвідувальних, тилових, інженерних, РХБЗ та наземного роботизованого протитанкового комплексу.
Вітчизняні розробники, у свою чергу, рухались власним шляхом, і за декілька років було створено низка наземних роботизованих платформ. Ось лише декілька найбільш відомих зразків.
Проте ступінь готовності того чи іншого зразка відповідати вимогам військових була різною. І відставала від можливостей, якого досягли закордонні зразки. Для наочності наведемо приклади розробок двох країн, які нещодавно були представлені у промороликах закордонних компаній.
Спочатку - це безпілотна наземна платформа (A-UGV) від німецької компанії Rheinmetall. Це модульне рішення, яке забезпечує допомогу військам у найрізноманітніших операціях. Від розвідки до забезпечення вогневої підтримки.
У свою чергу, південнокорейська Hanwha Defense теж днями показала цілу лінійку своїх нових багатоцільових безпілотних наземних транспортних засобів, що створені з прицілом на дії на полі бою майбутного. Чи вже, може, сучасності?
Що ж до систем "made in Ukraine", що наша компанія Defense Express детально відслідковувала долю усіх роботизованих платформ української розробки. Деякі з них потрапили до нашого демороліку ще у 2018 році.
Читайте також: ДНДІ почав випробування нової роботизованої платформи Camel (фото)