xcounter
#

Без комплектуючих з України росіяни не здатні обслуговувати навіть свої Ту-134 для генералів

17626
Зліт рашистського Ту-134 із складу ПКС РФ, ілюстративне фото довоєнних часів
Зліт рашистського Ту-134 із складу ПКС РФ, ілюстративне фото довоєнних часів

Рашисти можуть навіть не мріяти, що їм вдасться зробити свою авіаційну галузь "імпортозаміщеною" і "технологічно незалежною"

Керівництво оборонно-промислових підприємств РФ та командування 8-ої авіаційної дивізії особливого призначення ПКС РФ зіткнулись з тим, що їм не вистачає декілька десятків найменувань імпортних комплектуючих для обслуговування своїх транспортних та адміністративних літаків. Вирішувати цю проблему росіяни збираються як завжди - через "імпортозаміщення", розповідає Головне управління розвідки Міноборони України.

Рашистський Ил-96-400, ілюстративне фото з відкритих джерел

Читайте також: Чехія забрала у росіян виробництво своїх транспортних літаків L-410

Як виявилось, найгостріше проблема з комплектуючими стоїть для літаків типу Ил-96-400 у VIP-комплектації. Лайнери цього типу вважались "гордістю російського авіапрому", бо їх серійне виробництво стартувало уже в Російській Федерації. Але виявилось, що для обслуговування "бортів" такого типу не вистачає 114 типів імпортних запчастин, які виробляються у США, Великій Британії, Франції, Німеччині, Голландії та Україні.

Схожа ситуація з іншою "гордістю російського авіапрому" - літаками типу Ту-214. Для "бортів" такого типу не вистачає 71 типу імпортних запчастин, що виробляються в США та Великій Британії, Франції та Німеччині, Україні та Чехії, Нідерландах, Японії та Китаю.

Випробувальний політ нового Ту-214, виготовленого в 2021 році, ілюстративне фото з відкритих джерел

Могло б здаватись, що бодай із обслуговуванням лайнерів радянського виробництва орки здатні впоратись самостійно. Але ні, і тут рашистам потрібно "імпортозаміщатись".

Наприклад, для обслуговування літаків типу Ту-154 до війни росіяни імпортували 39 найменувань запчастин із Франції, США, Великої Британії, та України. Для обслуговування літаків типу Ту-134 – 9 найменувань комплектуючих із США та України.

Ту-154 із складу ПКС РФ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Для транспортників типу Ил-62 росіяни до війни імпортували 8 найменувань запчастин виробництва США, для транспортників типу Ил-67МД - 6 найменувань імпортних комплектуючих виробництва США та України. І навіть для древніх "бортів" типу Ил-18 до війни рашисти імпортували 1 тип запчастини з України.

Як виявилось, до війни РФ була нездатна виробляти самостійно навіть такі чутливі для транспортних та адміністративних літаків системи, як то системи посадки по маякам, детектори диму, метеолокатори, радіолокаційні системи, навігаційні системи та навіть кавоварки з мікрохвильовками. Така обставина прямо вказує, що росіяни можуть навіть і не мріяти про те, що їм вдасться провести "імпортозаміщення", та їх авіапром стане "технологічно незалежним".

Ил-62 із складу ПКС РФ, ілюстративне фото з відкритих джерел

За даними довідника The Military Balance за 2021 рік, на кінець минулого року ПКС РФ мали в своєму розпорядженні 54 літаки типу Ту-134 та 17 літаків типу Ту-154. За деякими даними з інших джерел, рашисти мають також до 10 літаків Ил-62 та до шести Ил-18Д.

Читайте також: Ще одна країна не захотіла купляти вертольоти РФ, скаржаться на розміри та маневровість Ми-26