xcounter
#

Баражуючий боєприпас "Грім" від "Атлон-Авіа" пройшов черговий етап випробувань (відео)

4134
Баражуючий боєприпас "Грім" від "Атлон-Авіа" пройшов черговий етап випробувань (відео)

Дрон-камікадзе "Грім", розроблений НВП "Атлон Авіа", пройшов черговий етап льотних випробувань

Defense Express зафільмував випробувальні польоти нового баражуючого боєприпасу "Грім", під час яких у різних режимах були випробувані системи управління дроном та алгоритми виявлення цілей.

Зазначимо, що, для збереження експериментального зразка, замість бойової частини був встановлений парашут.

Читайте також: Су-24МР: надзвукова розвідка Повітряних сил України - шляхи модернізації (відео)

Український "Грім" має бойову частину вагою у 3,5 кг, загальну злітну вагу у 10 кг, може розганятися до 120 км/год та знаходитись у повітрі 60 хвилин. За виявлення цілей відповідає оптична станція з потужною камерою, яка дозволяє виявляти навіть малорозмірні цілі з висоти понад 1200 метрів. "Грім" може оснащуватись різними видами бойових частин, осколково-фугасною, кумулятивною та термобаричною.

Особливістю розробки є використання потужного мультикоптера, який одночасно виконує дві задачі - підйом "Грому" на робочу висоту баражування і ретрансляція сигналу управління та телеметрії. Це дозволяє збільшити час перебування дрона в повітрі та розширити дальність стабільної передачі даних, навіть в умовах активної протидії ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

"Під час випробувань були відпрацьовані режими польоту, які характерні для бойового використання "Грому" - максимальна швидкість та перевантаження під час маневрування у районі виконання бойової задачі. Одночасно з цим ми протестували алгоритми виявлення та наведення на ціль", - повідомив Defense Express директор НВП "Атлон Авіа" Артем В'юнник.

"Грім" є новим видом зброї - баражуючим боєприпасом та поєднує у собі концепції безпілотного літального апарата та високоточної зброї. Такі дрони можуть впродовж певного часу знаходитись у повітрі, вишукувати ціль та самостійно її знищувати. Водночас, використання такої зброї є більш дешевим у порівнянні із високоточними ракетами, бомбами чи артилерійськими снарядами.

Розробки такої зброї вже активно тривають у США, Ізраїлі та інших передових, у галузі технологій БПЛА, країнах. Завдяки ініціативній розробці "Атлон Авіа", яка серійно постачає до війська один з наймасовіших українських дронів - БПЛА "Фурія", від них не відстає і Україна.

Дивіться також: Як "Нептун" влучає у ціль: нові подробиці випробувань та унікальне відео