xcounter
#

Армія США зацікавилася лазерною системою з Ізраїлю, хоча має і власні напрацювання

1968
Irone Beam, фото — Rafael
Irone Beam, фото — Rafael

США придивляються до ще однієї новітньої ізраїльської розробки як проміжного варіанту у своїй програмі IFPC

Армія США зацікавлена новітнім ізраїльським лазерним комплексом Iron Beam, який міг би стати альтернативним варіантом лазерної зброї для американського війська — США планують інвестувати 1,2 млрд доларів у розвиток цієї системи, така сума виділена у рамках екстреного пакета додаткового фінансування на 106 млрд доларів, який має затвердити Конгрес.

Залізний промінь
"Залізний промінь", фото — Rafael

Про зацікавленість до комплексу розповів начальник відділу закупівель Армії США Даг Буш — він заявив, що технологія "інтригує" і у випадку, якщо ізраїльські військові досягнуть успіху з цією системою, то американське військо "безумовно могло б подумати про використання цього важеля", розповідає Defense News.

Читайте також: У ЄС зробили неочікувані заяви про 1 млн снарядів для України, але чи не занадто оптимізму в цьому питанні

Цікавим у цій новині є те, що сьогодні Армія США працює над створенням власної високоенергетичної лазерної зброї у рамках програми Indirect Fire Protection Capability (IFPC), яка передбачає створення систем захисту від різних ракет, артилерійських снарядів та мінометних мін, а також дронів.

Irone Beam
Irone Beam, фото — Rafael

І цілком можливо, що ізраїльський лазерний комплекс Iron Beam може стати таким самим "проміжним рішенням", як і Irone Dome ("Залізний купол") — нагадаємо, що США закупили дві батареї цих ЗРК саме як тимчасове рішення, поки створюється власний комплекс у рамках програми IFPC (але тепер ці дві батареї "повернулися" до Ізраїлю).

Щоправда, цей проєкт зіштовхнувся зі значними затримками і Армія США досі не отримала перший прототип пускової Enduring Shield, хоча він мав би бути поставлений ще рік тому.

Наземна система ППО Enduring Shield
Наземна система ППО Enduring Shield (Міцний щит), фото — Dynetics

Щодо "лазерної" частини американської програми IFPC, то минулого місяця Армія США уклала з компанією Lockheed Martin контракт на постачання двох 300-кіловатних систем лазерної зброї для програми IFPC. Водночас, як відзначив Буш, "ізраїльська система представляє дещо інший технологічний підхід", акцентувавши на тому, що це буде "хорошим доповненням" і що США зможе "вивчити декілька напрямків і подивитися, що працює".

У США також сподіваються, що за умови позитивного сценарію, коли буде погоджено додаткове фінансування, то вони зможуть укласти угоду з урядом Ізраїлю, за якої інтелектуальна власність належатиме як ізраїльським, так і американським компаніям — ймовірно RTX, а також Rafael Advanced Defense Systems.

Читайте також: Як швидко Ізраїль та США хочуть побудувати завод для виробництва ракет до "Залізного купола"