xcounter
#

Завод боєприпасів в Україні: побачити на власні очі, як він працює

14065
Завод боєприпасів в Україні: побачити на власні очі, як він працює

Defense Express побував на виробництві боєприпасів в Україні

Виробництво боєприпасів в Україні є стратегічно важливим питанням, яке всі обговорюють з 2014 року. Але попри сім років війни, фактично, мало що у цій сфері змінилось.

Але насправді в Україні вже виробляють боєприпаси. І Defense Express побував на цьому виробництві, зафільмувавши всі подробиці та технологічні процеси створення вітчизняних снарядів та пострілів.

Дивіться також: "Отаман" та БТР-60М від НВО "Практика": два шляхи посилення ЗСУ

Мова йде про корпорацію "ТАСКО", яка у боєприпасній сфері працює з 1998 року. Попри відсутність підтримки з боку держави ця приватна компанія створила лінію виробництва 23-мм снарядів та пострілів ВОГ-17 для автоматичного гранатомета.

Defense Express показує це виробництво без жодних прикрас. Бо його створено завдяки рушійній силі приватного виробника, без жодної підтримки з боку держави, попри те, що на ньому виробляються снаряди, які потрібні українському війську.

ТАСКО виробництво

Наприклад, більшість технологічних операцій виконується на верстатах 80-х років, а спорядження боєприпасів виконується вручну. А одна з найсучасніших ділянок підприємства - це випробувальна база. Вона потрібна для того, щоб гарантувати якість боєприпасів, які проходять контроль на початкову швидкість, розсіювання та детонацію.

ТАСКО випробування боєприпасів

"Корпорація "ТАСКО" вже веде серійне виробництво 23-мм снарядів, які використовуються у ЗУ-23-2, а також пострілів ВОГ-17 для автоматичних гранатометів АГС-17 та його українських версій, які, в тому числі встановлюються на бойові модулі БТР-3 та БТР-4. По цім двом виробам в нас є все необхідне оснащення та документація", - заявив президент корпорації "ТАСКО" Валерій Павлюков.

президент корпорації

Як він підкреслив, у Збройних Силах України є велика потреба у ВОГ-17, але попри наявність вітчизняного виробництва, для українського війська закуповують ці постріли у Болгарії.

"Загалом з Міноборони в нас доволі складні стосунки. Вони цікавляться нашими можливостями, проте понад рік не можуть сформувати технічне завдання, без якого неможливо почати випробування снарядів і їх постачання до війська. І це при умові того, що "ТАСКО" вже успішно постачає боєприпаси іншим країнам", - розповів Валерій Павлюков.

ТАСКО боєприпаси

До того, ж у планах корпорації "ТАСКО" розширення лінійки боєприпасів. Окрім 23-мм планується почати виробництво снарядів 30-мм, який є основним калібром автоматичних гармат БМП-2, БТР-3 та БТР-4.

А також початок серійного виготовлення 100-мм снарядів для протитанкової гармати "Рапіра", 152-мм та 155-мм артилерійських снарядів, а також інших видів боєприпасів для українського війська.

ТАСКО боєприпаси
Дивіться також: Патронний завод в Україні: скільки коштує та всі "правила гри" цього ринку (відео)