xcounter
#

Збройні Сили України готують до літніх стрільб гігантські САУ "Піон": як виглядає цей процес

29729
Збройні Сили України готують до літніх стрільб гігантські САУ "Піон": як виглядає цей процес

Для чистки ствола цієї 203-мм самохідної гармати потрібні одразу сім осіб – увесь розрахунок САУ

В Збройних Силах України зараз відбувається перехід на режим літньої експлуатації озброєння та військової техніки, і цей перехід має відбутись протягом 5 квітня – 30 квітня.

43 окрема артилерійська бригада імені гетьмана Тараса Трясила славетна тим, що вона озброєна самохідними артилерійськими гарматами 2С7 "Піон", і перехід такої зброї на літній режим експлуатації має свої особливості, пише АрміяInform.

Наприклад, ствол цієї гармати під час обслуговування потрібно чистити банником завдовжки в 13 метрів, і до цього процесу доводиться залучати увесь розрахунок САУ в сім артилеристів.

Спочатку чистку канала ствола потрібно виконувати гасом або ж дизпаливом, яких для виконання задачі потрібно не менше 40 літрів. Після цього канал ствола гармати покривають тонким шаром спеціального мастила ГОЇ-54П, якого потрібно 2,5 кілограмів. До речі, таке мастило береться не із радянських запасів, вітчизняні підприємства налагодили самостійне виробництво ГОЇ-54П.

Фінальний етап чистки каналу ствола – видалення залишків міді. Для цього артилеристи використовують спеціальний розчин хромпіку та вуглекислого амонію, і на один ствол потрібно не менше 40 літрів такої рідини.

Загалом на озброєнні 43 окремої артилерійської бригади перебувають 12 типів бойової, автомобільної та спеціальної техніки, зокрема тягачі МАЗ-537 з причепом ЧМЗАП-9990 та трали КрАЗ-6446 із напівпричепами ВАРЗ-6009.

При цьому, як запевняють в бригаді, у них на складах накопичено достатньо запчастин, паливно-мастильних матеріалів та розхідних матеріалів. "Заздалегідь командири підрозділів подали відповідні заявки до штабу частини й отримали все необхідне", - наголошує АрміяInform.

Читайте також: Українські гелікоптери Мі-8 отримають нові системи Elbit Systems для захисту від ворожих ПЗРК