xcounter
#

​Винищувачі, транспортники, гелікоптери: Повітряні Сили ЗСУ готуються до дій (фото)

25159
​Винищувачі, транспортники, гелікоптери: Повітряні Сили ЗСУ готуються до дій (фото)

Минулого тижня в багатьох регіонах країни в частинах Повітряних Сил ЗС України пройшли перші льотні зміни у 2021 році. Пілоти літаків та вертолітники відновлювали та удосконалювали навички, проводилась підготовка молодого льотного складу

Льотні зміни пройшли без подій та зауважень, а їх завдання, попри природні перепони у вигляді морозу й снігу, виконано у повному обсязі.

20 січня ц.р. пройшла чергова льотна зміна і Бригаді Транспортної Авіації, що на Київщині.

831 бригада тактичної авіації

Авіатори 831 бригади тактичної авіації повітряного командування "Центр", що на Полтавщині, відпрацювали денну льотну зміну з переходом у ніч.

Читайте також: У 2021 році гвардійські авіатори отримають чергові гелікоптери від Airbus (відео)

Метою змін було формування та удосконалення інструкторсько-методичних умінь і навичок керівного складу бригади у навчанні льотного складу.

До командирських польотів долучилися усі льотчики 831 бригади тактичної авіації.

Не зважаючи на мінусову температуру, а з настанням темної пори доби мороз значно посилився, льотна зміна відбулася на належному рівні. Усі наземні служби забезпечення польотів спрацювали чітко, злагоджено й професійно.

Окрема бригада армійської авіації імені Ігоря Сікорського

На Полтавщині льотна зміна також пройшла в окремій бригаді армійської авіації імені Ігоря Сікорського. Вертолітники літали вдень і вночі у складних метеоумовах.

Завдання чергової льотної зміни передбачали вильоти екіпажів на маршрут за визначеною системою та тренування передових авіаційних навідників. Окрім цього, пілоти виконували перелік вправ на класну кваліфікацію.

Одними з головних чинників, що визначили особливість польотів, стали складні погодні умови, зумовлені низькими температурними показниками та мінливою хмарністю. Особливу увагу в ході польотів приділили запобіганню обмороженням і застудам особового складу.

Льотний, і наземний склад примхам зимової негоди протиставив високу фахову виучку та морально-психологічну налаштованість. При цьому молоді льотчики відпрацювали визначені вправи нарівні з досвідченими товаришами.

Особливе навантаження лягло на плечі інженерно-технічного складу, який у складних погодних умовах забезпечив безаварійну роботу авіаційної техніки та озброєння.

Усі завдання планової таблиці були виконані в повному обсязі – в тому числі і завдяки чіткій взаємодії усіх ланок наземного забезпечення льотної зміни, що було підкреслено упродовж післяпольотного розбору командуванням авіаційної бригади.

Бригада Транспортної Авіації

20 січня ц.р. пройшла чергова льотна зміна і в Бригаді Транспортної Авіації, що на Київщині.

Головною метою цих тренувальних польотів було визначено підготовку молодого льотного складу.

Пілоти літаків Ан-26 продовжували відновлювати навички після тривалої перерви. Також під наглядом досвідчених інструкторів екіпажівідпрацювали дії при відмові двигуна.

Вертолітники в цей часвідточували групову злітаність в складі пари.

Бригада транспортної авіації імені Дмитра Майбороди

Планові навчально-тренувальні польоти літаків Ан-26 та вертольотів Мі-8 відбулись також у бригаді транспортної авіації імені Дмитра Майбороди, що на Вінничині. Тут це була вже не перша льотна зміна від початку року. Їй передували командирські польоти, якими традиційно розпочинається кожен льотний рік.

Проведення льотної зміни ускладнювали погодні умови, адже морози на Вінниччині цими днями сягали майже – 20°C, а перед ними пройшли снігопади, тож роботи наземному складу забезпечення польотів вистачило.

Для прибирання летовища «Гавришівка» від снігу була залучена спеціальна аеродромна техніка. Сніг прибирався особовим складом батальйону аеродромно-технічного забезпечення напередодні та безпосередньо вночі перед льотною зміною, і вже до її початку аеродром був готовий до проведення польотів.
Льотна зміна була проведена у форматі "день – ніч". Її метою було виконання плану льотної підготовки. Екіпажі відновили навички після нетривалої перерви в польотах та здійснили обліт авіаційної техніки.

Також під час польотів командири екіпажів оцінили роботу ламп/фар та світлотехнічного обладнання літальних апаратів і наземної інфраструктури аеродрому.

Читайте також: Українські авіаційні ракети з новими ГСН від компанії "Радіонікс" полетять на експорт