Наразі військові вже мають у своєму арсеналі 2 сучасні повітряні судна, пілоти яких пройшли практичне і теоретичне навчання у своїх колег у Франції.
Про особливості та переваги нового повітряного транспортного засобу розповідається в сюжеті місцевого телеканалу КТМ.
Читайте також: На початку 2021 року у Кременчуці запрацює новітній навчальний центр підготовки для гелікоптерів H225 (відео)
Парк гелікоптерів оновлюватиметься в рамках створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту, що передбачено міжурядовою угодою з Французькою Республікою, а також інвестиційним проектом МВС щодо створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.
Новим повітряним транспортом олександрійських авіаторів, які раніше експлуатували та продовжують використовувати гелікоптери марки "Мі" (в тому числі і модернізовані на вітчизняних підприємствах), стали гелікоптери H225 Super Puma. Ці гелікоптери надходять на виконання угоди між МВС України та французькою компанією Airbus Helicopters.
Наразі військові вже мають у своєму арсеналі 2 сучасні повітряні судна, пілоти яких пройшли практичне і теоретичне навчання у своїх колег у Франції.
До кінця року очікується надходження ще 4-х подібних гвинтокрилів. Загалом у планах розширити парк гелікоптерів до 12 повітряних суден.
"Дуже великий спектр завдань виконується на цих вертольотах. Це як транспортування особового складу на великі відстані, так і пошуково-рятувальне забезпечення. Єдиний у нас нюанс – це цивільні вертольоти- на них немає наразі військового озброєння. Надалі будуть переходити і на забезпечння військовим озброєнням цієї техніки", - повідомив командир військової частини 2269 Руслан Розенберг.
Гвардійці опановують нову техніку та створюють умови для її експлуатації. Перші два військові льотчики пройшли навчання у Франції. Решта проходить підготовку в Україні, де їх готують французькі інструктори. В Александрії наразі будують новий ангар для зберігання та обслуговування французьких гелікоптерів.
Перший гелікоптер Airbus Helicopters H225 (б/н 10) до Гвардійської авіаційної бази прибув 21 грудня 2018 року, другий гелікоптер (б/н 11) – у грудні 2019 року.
Довідка Defense Express:
Гвардійська авіаційна база національної гвардії (в/ч 2269) — авіаційне формування у складі Національної гвардії України. Забезпечує авіаційні перевезення та повітряну вогневу підтримку. На його базі здійснюється десантна підготовка підрозділів спеціального призначення національної гвардії України.
Читайте також: Посилять кордон з РФ: У 2021 році ДПСУ має отримати 10 нових гвинтокрилів від Airbus