Наразі військові вже мають у своєму арсеналі 2 сучасні повітряні судна, пілоти яких пройшли практичне і теоретичне навчання у своїх колег у Франції.
Про особливості та переваги нового повітряного транспортного засобу розповідається в сюжеті місцевого телеканалу КТМ.
Читайте також: На початку 2021 року у Кременчуці запрацює новітній навчальний центр підготовки для гелікоптерів H225 (відео)

Парк гелікоптерів оновлюватиметься в рамках створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту, що передбачено міжурядовою угодою з Французькою Республікою, а також інвестиційним проектом МВС щодо створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

Новим повітряним транспортом олександрійських авіаторів, які раніше експлуатували та продовжують використовувати гелікоптери марки "Мі" (в тому числі і модернізовані на вітчизняних підприємствах), стали гелікоптери H225 Super Puma. Ці гелікоптери надходять на виконання угоди між МВС України та французькою компанією Airbus Helicopters.

Наразі військові вже мають у своєму арсеналі 2 сучасні повітряні судна, пілоти яких пройшли практичне і теоретичне навчання у своїх колег у Франції.

До кінця року очікується надходження ще 4-х подібних гвинтокрилів. Загалом у планах розширити парк гелікоптерів до 12 повітряних суден.

"Дуже великий спектр завдань виконується на цих вертольотах. Це як транспортування особового складу на великі відстані, так і пошуково-рятувальне забезпечення. Єдиний у нас нюанс – це цивільні вертольоти- на них немає наразі військового озброєння. Надалі будуть переходити і на забезпечння військовим озброєнням цієї техніки", - повідомив командир військової частини 2269 Руслан Розенберг.

Гвардійці опановують нову техніку та створюють умови для її експлуатації. Перші два військові льотчики пройшли навчання у Франції. Решта проходить підготовку в Україні, де їх готують французькі інструктори. В Александрії наразі будують новий ангар для зберігання та обслуговування французьких гелікоптерів.

Перший гелікоптер Airbus Helicopters H225 (б/н 10) до Гвардійської авіаційної бази прибув 21 грудня 2018 року, другий гелікоптер (б/н 11) – у грудні 2019 року.
Довідка Defense Express:
Гвардійська авіаційна база національної гвардії (в/ч 2269) — авіаційне формування у складі Національної гвардії України. Забезпечує авіаційні перевезення та повітряну вогневу підтримку. На його базі здійснюється десантна підготовка підрозділів спеціального призначення національної гвардії України.

Нагадаємо, що велику Угоду між Урядами України та Франції щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту було підписано 29 травня 2018 року у Парижі. Документ підписали від імені Уряду України міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Державний секретар Міністерства економіки та фінансів Франції Дельфін Жені-Стефан.

Всього в рамках цієї угоди, загальна вартість якої становиь близько 551 мільйонів євро, Україна має отримати 55 одиниць французької авіаційної техніки – гелікоптери Н145, Н125 та Н225 виробництва французької компанії Airbus.

Нагадаємо, що раніше Defense Express проводив порівняльний аналіз вітчизняних та французьких гелікоптерів , а також аналізував чи вдасться українським виробникам утримати нашу країну серед передових в технологічному відношенні держав на тлі рішення про закупівлю гелікоптерів іноземного виробництва в той час як Україна лише нещодавно увійшла до групи з двадцяти країн світу, що можуть виготовляти гелікоптери.

Читайте також: Посилять кордон з РФ: У 2021 році ДПСУ має отримати 10 нових гвинтокрилів від Airbus