xcounter
#

У Франції детально показали випробування своєї нової протибункерної 1000-кг бомби на базі AASM Hammer

12105
У Франції детально показали випробування своєї нової протибункерної 1000-кг бомби на базі AASM Hammer

Нова бомба, яка використовує рішення AASM Hammer, тобто є гібридом ракети та бомби, отримала назву P1000

Франція випробовує нову доволі потужну протибункерну високоточну авіабомбу під назвою P1000, яку розробляє ARESIA та Eurenco. Вона має вагу у 1000 кг та системи високоточного наведення.

Відео з наземними випробуваннями нового авіаційного боєприпасу показало Генеральне управління озброєнь (DGA) Міноборони Франції. І їх особливістю стало використання спеціального комплексу, який симулює скидання бомби з висоти.

Читайте також: Китай відповів американському Typhon на Філіппінах своїм "Божественним орлом" WZ-9 - дійсно незвичним величезним БПЛА

Це спеціальний монорельс довжиною трохи менше двох кілометрів на якому дослідний зразок може розігнатися до необхідних швидкостей за допомогою твердопаливного прискорювача.

P1000 AASM Hammer бомба

Наразі достеменно невідомо, чи є P1000 вільнопадаючою бомбою. Але під час випробувань не було помічено активації додаткового рушія у самій бомбі.

P1000 AASM Hammer бомба

Водночас хвостова та носова частина P1000 доволі сильно нагадують відому AASM Hammer. Зокрема можливо помітити, що рульові поверхні у носовій частині просто зняті, а у хвостовій частині нерозгорнуті. Але також доданий ще один сегмент, який напевно й має забезпечити додаткове пробиття перешкод.

P1000 AASM Hammer бомба

Можливо у цій частині розміщений кумулятивний заряд, який має пробити отвір у куди вже має залетіти сама бомба. Зокрема на стоп-кадрах можливо помітити, що під час контакту з перешкодою відбувається перший вибух, а вже детонація самої бомби проходить після пробиття.

P1000 AASM Hammer бомба

Зазначимо, що аналогічний принцип пробиття перешкод реалізовано у бойових частинах таких ракет, як Storm Shadow / SCALP та Taurus.

P1000 AASM Hammer бомба

І якщо припущення вірне, то тоді це означає, що до далекобійних варіантів AASM Hammer, який активно використовують Повітряні сили України, має додатися ще один варіант, який призначений для ураження високозахищених об'єктів.

Читайте також: У США ще довго будуть підтримувати ракети MIM-23 HAWK, але причина - не лише Україна