xcounter
#

У армії РФ множаться танки-сараї: помічені нові версії "Залізного капуту"

У армії РФ множаться танки-сараї: помічені нові версії "Залізного капуту"
4954

Кількість тотально заброньованих від FPV-дронів танк-сараїв у ворога активно збільшується

Ворог продовжує створення нових так званих танк-сараїв, які додатково захищені конструкціями, які повністю прикривають машину від атак FPV-дронів. Такі "Залізні капути" у двох версіях були помічені у боях за Красногорівку, перший з яких був знищений у ангарі де зберігався, а другий - підірвався на мінах, але тепер мова йде про появу нових танк-сараїв.

Один такий танк був помічений в окупованому Донецьку. При цьому на відео також зафіксовано ще одну одиницю бронетехніки з концептуально схожою конструкцією.

Читайте також: Чи можна Paveway IV для ЗСУ скидати з F-16, і що може збільшити дальність бомб

Окрім того, ворог також показав, як і з чого він створює такі конструкції і на фото, скоріш за все, ще один зразок. У цьому випадку за основу був взятий, як це не дивно, не старий танк, а Т-72Б3 з останніх версій, про що говорить додатковий динамічний захист у районі маски гармати.

танк-сарай залізний капут

На нього наварили каркас, "обшили" його металевими листами, які із зовнішньої сторони додатково посилені сіткою. Увагу також привертає бронювання борту динамічним захистом.

танк-сарай залізний капут

Звісно після такого "тюнінгу" танк вже не може виконувати свої задачі повноцінно, бо можливість повертати башту стає вкрай обмеженою. Більше того, на всіх відео з використанням таких конструкцій танки не вели вогонь і фактично виконували роль бронетранспортерів.

Тому причини вибору Т-72Б3 для перетворення у танк-сарай, скоріш за все, полягають у тому, що його башта, гармата або система управління вогнем виведена з ладу та не може бути відновлена.

танк сарай

Але бойове застосування танка-сараю, який був помічений, коли рухався окупованим Донецьком, виявилось доволі коротким. Його зафіксували вочевидь покинутим після ураження, можливо він також підірвався на міні.

танк сарай

Водночас причини появи таких машин в армії ворога полягають у тому, що вони наразі демонструють певну ефективність. Це пов'язано з тим, що такі суцільні конструкції захищають від FPV-дронів, які несуть відносно малу бойову частину, наприклад, кумулятивну гранату від РПГ-7.

танк-сарай залізний капут
Чотири одиниці бронетехніки армії РФ з однаковим принципом бронювання

Але епізод використання такого танка у Красногорівці демонструє, що такий танк зміг виконати своє завдання та проїхати загалом близько 7 км, не через те, що він якісно захищений, а через те, що було лише дві спроби його уразити, для чого використовувалась артилерія, а не протитанкові ракетні комплекси чи танк. Таким чином російський феномен "Залізного капуту" це більше про брак протитанкової оборони у ЗСУ на конкретній ділянці фронту.

Але слід зазначити, що захист бронетехніки та автотранспорту від FPV-дронів рухається у бік створення саме суцільних конструкцій. Про що говорить наступний зразок, який додатково захищений лише сітками.

Читайте також: Скільки ATACMS таємно поставили Україні і як ЗСУ дійсно блискавично били ними рашистів