xcounter
#

Масована атака танк-сараїв: ворог продовжує масштабувати кількість, але щось пішло не за планом

26456
Масована атака танк-сараїв: ворог продовжує масштабувати кількість, але щось пішло не за планом

Це перший випадок, коли ворог застосував одразу декілька танк-сараїв у одній атаці

У російському війську продовжується масштабуватися практика із танками-сараями, які отримують суцільне додаткове бронювання з листового заліза. І якщо раніше мова йшла про використання окремих машин, то на цей раз зафіксовано випадок використання одразу трьох таких танк-сараїв на одному напрямі.

Під питанням де саме зняте відео, яке фільмували самі рашисти, але найчастіше такі танки-сараї фіксуються у районі Красногорівки, де і був використаний перший зразок такої кустарної модернізації.

Читайте також: У США проведуть "повторну сертифікацію" старих зенітних ракет на фоні збільшеної потреби
танк-сарай

На відео зафіксовано висування трьох танків-сараїв та одного зі звичайним мангалом, але по ворогу активно працює артилерія та, скоріш за все, FPV-дрони та інші засоби протитанкової оборони. У результаті перша машина не доїжджає до визначеного рубежу та розгортається, після чого отримає додаткове влучання у корму.

танк-сарай

Для прикриття відходу наступний танк-сарай здійснює відстріл димової завіси й також розгортається для відходу.

танк-сарай

Але щось остаточно йде не за планом, бо у відео відсутня частина, під час якої цей танк отримає ураження і втрачає рух. А на наприкінці видно, що завдяки діям ЗСУ вдалось також підбити танк зі звичайним мангалом, екіпаж якого рятується втечею.

У результаті бою танк-сарай, який був пошкоджений на самому початку відео, все ж відходить. Доля третьої такої машини залишається під питанням через завершення відео. Тому можливо говорити мінімум про два знешкоджених танка ворога.

Зазначимо, що самі такі конструкції - це не про ноу-хау у світі бронетехніки, бо використовуються листи металу, які вдалось знайти, часом це може бути навіть профнастил чи паркан, який приварюється на металеву конструкцію.

Але попри примітивність такий захист дозволяє захиститись від FPV-дронів, бойова частина яких - це зазвичай кумулятивна граната від РПГ-7. А її ефективність залежить від ураження танка у його слабкі зони, доступ до яких сам "сарай" і перекриває. Також звісно відіграє роль і передчасний підрив бойової частини та фактично рознесене бронювання. Окрім того, вочевидь така конструкція ефективна й проти кумулятивних суб-елементів касетних артилерійських снарядів.

Саме відео розміщено ресурсом btvt, але його перегляд можливий лише у Telegram через його розмір:

Читайте також: "Літаючі машини" на полі бою - які завдання вони можуть виконувати будуть вирішувати у ПС США