Пхеньян офіційно повідомив про успішне випробування балістичної ракети середньої дальності із гіперзвуковим плануючим блоком (глайдером). Пуск був здійснений вчора, 6 січня, під час якого ракета подолала 1500 км.
Також у КНДР оголосили, що ракета досягла висоти 99,8 км, після чого вочевидь відбулось від'єднання глайдера, який здійснив керований політ в атмосфері з висотою польоту до 42,5 км. Оголошена швидкість ракети становила 12 Махів - 4 км/с. Попри те, що сама ракета не називається мова йде про Hwasong-16B.
Читайте також: Чехія має проблеми з грошима на Leopard 2A8, хоча їй пропонували взагалі долучитись до виробництва цих танків
Ракета з індексом Hwasong-16B була вперше публічно запущена 2 квітня 2024 року, тоді вона подолала відстань у 1000 км, а гіперзвуковий блок здійснив стрибки з висотою 101 та 72 км.
Наявні зображення запусків говорять, що сама ракета та гіперзвуковий глайдер не отримали значних зовнішніх конструктивних змін.
Водночас в офіційному повідомленні Пхеньян вказує, що у виробництві цієї версії ракети для виробництва корпусу твердопаливного двигуна був використаний новий композитний матеріал "армований вуглецевими волокнами", а в систему управління польотом та наведенням введено новий "комплексний та ефективний засіб, заснований на вже відпрацьованих технологіях".
Враховуючи те, що у Hwasong-16B твердопаливний двигун фактично аналогічний Hwasong-19, який ідентичний російському "Ярсу" чи "Тополь-М", то питання звідки взялись технології виготовлення корпусів цілковито очевидні. Зазначимо, що корпуси твердопаливних ракет типу "Ярс" та "Тополь" виготовляються шляхом намотування композитних (скловолоконних) ниток або стрічок.
Також навряд можуть бути сумніви в отриманні від РФ рішень, які забезпечують точність наведення на термінальній ділянці. Зрештою Москва активно передає Пхеньяну не те що ракетні - ядерні технології, які загрожують катастрофою для Південної Кореї.
Відносно ж самого гіперзвукового блоку, який і є головною особливістю Hwasong-16B, то у КНДР могли його підгледіти або у російському блоці Ю-71 "Авангард" для балістичної ракети УР-100Н УТТХ, або у китайському DF-ZF для ракети середньої дальності DF-17.
Читайте також: Північнокорейські 170-мм САУ "Коксан" дістались передової, де їх буде використовувати РФ та чи є протидія (відео)