xcounter
#

КБ "Південне" показало, як виготовляються корпуси нових реактивних снарядів "Тайфун-1" (фото)

7522
КБ "Південне" показало, як виготовляються корпуси нових реактивних снарядів "Тайфун-1" (фото)

Обладнання, яке вже працює у конструкторському бюро, також може виготовляти й корпуси та деталі для більш складних виробів більшого калібру

В цехах ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля" продовжується виготовлення дослідних зразків 122-мм реактивних снарядів 9М221Ф "Тайфун-1", які почали випробувати на потреби ЗСУ у 2019 році.

Знімальна група "Донбас Реалії" побувала на держпідприємстві та змогла ознайомитись с деякими деталями виробництва нових українських снарядів та ракет.

Читайте також: Перший прототип українського ЗРК великої дальності "Кільчень" КБ "Південне" обіцяє зробити за 3 роки
Тайфун-1
Заготовки для майбутніх корпусів реактивних снарядів "Тайфун-1"

"Ми закуповуємо труби, а з них робимо заготовки. Готуємо (їх) під розкочування, ставимо на верстат і за 20 хвилин ми отримуємо готовий корпус", - розповів про етапи процесу головний конструктор і начальник конструкторського бюро з розробки ракетних двигунів на твердому паливі КБ "Південне" Євген Косяк..

Тайфун-1
Схоже що з цих труб надалі будуть виготовлені нові корпуси РС

При цьому зазначається, що наразі на підприємстві виготовляються лише невеликі партії 122-мм реактивних снарядів "Тайфун-1" для випробувань.

Тайфун-1
Український реактивний снаряд був вперше представлений на виставці "Зброя та Безпека-2019"

"Деталі зараз підуть на другу термообробку. Зараз ми міряємо твердість перед термообробкою, а потім, коли вона вийде з печі, ми зробимо ще одну перевірку. Також ми зробимо повний обмір усієї геометрії й тільки після цього, якщо заготовка буде відповідати розмірам, допускам та іншому, вона піде на розкочування", - розповів один з залучених до процесу працівник КБ "Південне".

Тайфун-1
Перевірка нових корпусів для реактивних снарядів на КБ "Південне"

За словами Євгена Косяка, обладнання, яке має держпідприємство здатне виготовляти нові корпуси не тільки для 122-мм реактивних снарядів, а й для снарядів чи ракет калібру 220 (калібр РСЗВ "Ураган") та 400 міліметрів у діаметрі. Наприклад для перспективної ракети ППО/ПРО великої дальності "Кільчень", яка має діаметр 400 міліметрів.

Кільчень
Нова зенітна ракета "Кільчень" від КБ "Південне" має діаметр корпусу 400 мм

Виготовлення корпусів за такою технологією, на думку інженерів КБ "Південне", є економічно обґрунтованим. Своєю чергою, більш складні деталі для дорогих ракет планують виготовляти на іншому обладнанні за надсучасними технологіями.

КБ Південне
В КБ "Південне" також мають обладнання для виготовлення частин ракет з композиційних матеріалів

"Для забезпечення конкурентної ціни, продуктивності, все-таки, є сенс корпус виготовляти металічний – методом розкатки, а решту сухих відсіків виготовляти композитні, і вони в принципі вже спроєктовані, і обладнання все дозволяє виготовити тут", – зазначив начальник комплексу нових неметалічних матеріалів і перспективних технологій КБ "Південне" Олександр Потапов.

Тайфун-1
Перший пуск "Тайфун-1" у 2019 році

Нагадаємо, перші випробувальні пуски РС "Тайфун-1", яка має вдвічі більшу дальність ніж звичайні радянські реактивні снаряди для РСЗВ БМ-21 "Град" (40 км) відбулись у 2019 році. Тоді "відстрілялись" на мінімальну відстань, яка становить 5 км.

У квітні 2020 року вітчизняні РС запустили на максимальну відстань, а у травні цього року випробували на середніх дистанціях й на кучність стрільби. Також відомо, що випробування кілька разів проводились у липні 2021 року.

Тайфун-1
КБ "Південне" розробляє два варіанти 122-мм реактивного снаряда

Варто також додати, що на початку цього року, в підсумковому відео, КБ "Південне" вперше проінформувало про початок процесу виготовлення на підприємстві нових корпусів для реактивних снарядів.

Тайфун-1
Новий 122 мм реактивний снаряд 9Н221Ф "Тайфун-1" в цеху ДП "НВО "ПХЗ". Червень 2020 року / Фото: 5 канал

"На дільниці ротаційного розкочування виготовлено першу партії корпусів снарядів ("Тайфун-1"). Триває відпрацювання складових частин", - відзначили у прес-службі КБ "Південне".

Тайфун-1
Випробування механізмів хвостової частини 122-мм реактивного снаряда "Тайфун-1"
Читайте також: Випробування ST-35 "Грім", Су-57 втратив "невидимість" та як комплекси "Стріла-10" збивають дрони: події тижня від Defense Express
Тайфун-1
Тайфун-1
Тайфун-1
Тайфун-1
Тайфун-1
Тайфун-1