В цехах ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля" продовжується виготовлення дослідних зразків 122-мм реактивних снарядів 9М221Ф "Тайфун-1", які почали випробувати на потреби ЗСУ у 2019 році.
Знімальна група "Донбас Реалії" побувала на держпідприємстві та змогла ознайомитись с деякими деталями виробництва нових українських снарядів та ракет.
Читайте також: Перший прототип українського ЗРК великої дальності "Кільчень" КБ "Південне" обіцяє зробити за 3 роки
"Ми закуповуємо труби, а з них робимо заготовки. Готуємо (їх) під розкочування, ставимо на верстат і за 20 хвилин ми отримуємо готовий корпус", - розповів про етапи процесу головний конструктор і начальник конструкторського бюро з розробки ракетних двигунів на твердому паливі КБ "Південне" Євген Косяк..
При цьому зазначається, що наразі на підприємстві виготовляються лише невеликі партії 122-мм реактивних снарядів "Тайфун-1" для випробувань.
"Деталі зараз підуть на другу термообробку. Зараз ми міряємо твердість перед термообробкою, а потім, коли вона вийде з печі, ми зробимо ще одну перевірку. Також ми зробимо повний обмір усієї геометрії й тільки після цього, якщо заготовка буде відповідати розмірам, допускам та іншому, вона піде на розкочування", - розповів один з залучених до процесу працівник КБ "Південне".
За словами Євгена Косяка, обладнання, яке має держпідприємство здатне виготовляти нові корпуси не тільки для 122-мм реактивних снарядів, а й для снарядів чи ракет калібру 220 (калібр РСЗВ "Ураган") та 400 міліметрів у діаметрі. Наприклад для перспективної ракети ППО/ПРО великої дальності "Кільчень", яка має діаметр 400 міліметрів.
Виготовлення корпусів за такою технологією, на думку інженерів КБ "Південне", є економічно обґрунтованим. Своєю чергою, більш складні деталі для дорогих ракет планують виготовляти на іншому обладнанні за надсучасними технологіями.
"Для забезпечення конкурентної ціни, продуктивності, все-таки, є сенс корпус виготовляти металічний – методом розкатки, а решту сухих відсіків виготовляти композитні, і вони в принципі вже спроєктовані, і обладнання все дозволяє виготовити тут", – зазначив начальник комплексу нових неметалічних матеріалів і перспективних технологій КБ "Південне" Олександр Потапов.
Нагадаємо, перші випробувальні пуски РС "Тайфун-1", яка має вдвічі більшу дальність ніж звичайні радянські реактивні снаряди для РСЗВ БМ-21 "Град" (40 км) відбулись у 2019 році. Тоді "відстрілялись" на мінімальну відстань, яка становить 5 км.
У квітні 2020 року вітчизняні РС запустили на максимальну відстань, а у травні цього року випробували на середніх дистанціях й на кучність стрільби. Також відомо, що випробування кілька разів проводились у липні 2021 року.
Варто також додати, що на початку цього року, в підсумковому відео, КБ "Південне" вперше проінформувало про початок процесу виготовлення на підприємстві нових корпусів для реактивних снарядів.
"На дільниці ротаційного розкочування виготовлено першу партії корпусів снарядів ("Тайфун-1"). Триває відпрацювання складових частин", - відзначили у прес-службі КБ "Південне".
Читайте також: Випробування ST-35 "Грім", Су-57 втратив "невидимість" та як комплекси "Стріла-10" збивають дрони: події тижня від Defense Express